توافق ترکیه و آمریکا برای جلوگیری از ورود تروریست ها به سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 124504
تاریخ انتشار: 1 مرداد 1394 - 10:03
اتاق نیوز - باراک اوباما رییس جمهور آمریکا و رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه توافق کردند تا مانع از ورود تروریست ها از خاک ترکیه به سوریه شوند....
اتاق نیوز - باراک اوباما رییس جمهور آمریکا و رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه توافق کردند تا مانع از ورود تروریست ها از خاک ترکیه به سوریه شوند.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از رویترز، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که باراک اوباما در گفت و گویی تلفنی با رجب طیب اردوغان توافق کردند تا درباره ممانعت از سیل ورود تروریستهای خارجی و امنیت مرزهای ترکیه با سوریه با یکدیگر همکاری کنند.

این بیانیه افزوده است که رهبران دو کشور همچنین درباره تعمیق همکاری های خود برای مقابله با گروه تروریستی داعش توافق کرده اند.

این خبر در حالی اعلام می شود که ترکیه یکی از مهم ترین مراکز ورود تروریست های خارجی به سوریه طی سال های گذشته بوده است. روز سه شنبه انفجاری انتحاری در یکی از شهرهای مرزی ترکیه با شهر کوبانی سوریه روی داد که بر اثر آن دست کم ۱۸ نفر از جوانان ترک جان خود را از دست دادند.

همچنین آنکارا و واشنگتن چند ماه پیش توافق کرده بودند تا گروهی از مخالفان به اصطلاح میانه روی بشار اسد رییس جمهور سوریه را آموزش داده و از آنها برای مقابله با گروه داعش استفاده کنند.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید