ورود صنایع جدید ،صنایع داخلی را تضعیف می کند | اتاق خبر
کد خبر: 125398
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1394 - 11:55
اتاق نیوز- عقیده من بر این است که در کنار صنایع داخلی نباید صنایع جدیدی ایجاد شود؛ بلکه باید صنایع موجود را حمایت کرد تا نسبت به افزایش کیفیت محصولات خود اقدام کنند....
اتاق نیوز- عقیده من بر این است که در کنار صنایع داخلی نباید صنایع جدیدی ایجاد شود؛ بلکه باید صنایع موجود را حمایت کرد تا نسبت به افزایش کیفیت محصولات خود اقدام کنند.
عبداله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی ساری در گفتگو با خبرنگار اتاق نیوزبا بیان این که توافق هسته ایی و حذف تحریم ها را به فال نیک می گیریم؛اظهار داشت:شرکت های خارجی به دنبال تامین منافع خود هستند و انتظار می رود تا شرکت های داخلی نیز با در نظر گرفتن سود و زیان خود وارد معامله با این شرکت ها شده و در سرمایه گذاری با آن ها شریک شوند. Steel-industryمهاجرانی ادامه داد:سیاست های دولت باید به گونه ایی باشد که صنعت داخلی را مورد حمایت قرار دهد.در واقع دولت نباید به کالاها و صنایعی که به صنعت داخلی ضربه می زنند اجازه واردات دهد.اگر قرار باشد شرکت های خارجی رو در روی شرکت های تولیدی ما قرار بگیرند و باعث کساد رونق تولیدات داخلی شوند؛رشد اقتصادی نخواهیم داشت. وی افزود: با ورود صنایع جدید، صنایع موجود فلج می شوند. بحث رقابت فقط با ورود صنایع مشابه به کشور مطرح نمی شود بلکه باید بررسی کرد نفع کشور و تولید کننده ما در چیست .عقیده من بر این است که در کنار صنایع داخلی نباید صنایع جدیدی ایجاد شود.بلکه باید صنایع موجود را حمایت کرد تا نسبت به افزایش کیفیت محصولات خود اقدام کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید