راه‌اندازی واحد بزرگ تولید فولاد در کردستان | اتاق خبر
کد خبر: 125536
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1394 - 16:03
اتاق نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی واحد بزرگ تولید فولاد در استان کردستان خبر داد و گفت: با تصمیم دولت، از این پس 80 درصد منابع جدید سنگ آهن به بخش خصوصی
اتاق نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی واحد بزرگ تولید فولاد در استان کردستان خبر داد و گفت: با تصمیم دولت، از این پس 80 درصد منابع جدید سنگ آهن به بخش خصوصی و 20 درصد نیز دولت مشارکت خواهد کرد.
محمدرضا نعمت زاده در شورای اداری شهرستان بیجار خواستار برگزاری همایش توسعه شهرستان بیجار با حضور سرمایه گذاران بومی و غیر بومی شد و افزود: پس از بازدید از نقاط مختلف شهرستان بیجار مشاهده شد که روند توسعه و پیشرفت این شهرستان در بخش های مختلف بسیار کند است. وی به فعالیت کارگروه تسهیل در امر تولید در استان کردستان اشاره کرد و افزود: در این کارگروه به استاندار و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت اختیاراتی در راستای کمک به واحدهای تعطیل یا نیمه تعطیل داده شده است. نعمت‌زاده همچنین به برنامه‌های دولت برای جبران عقب ماندگی های منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: دولت فقط پروژه‌هایی را تعریف می‌کند که قابلیت اجرایی داشته باشد. همچنین با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت نخستین پروژه تولید انواع سیمان آمیخته در خاورمیانه افتتاح شد. این پروژه شامل آسیاب سیمان غلطکی لوشه به ظرفیت 110 تن در ساعت و احداث سیلوی مولتی به ظرفیت 10 هزار و 200 تن است که کاهش جدی مصرف سوخت و انرژی الکتریکی، حفظ محیط زیست با از بین بردن مواد زائد صنعتی تولید شده از کارخانجات مس و فولاد از طریق کاهش تولید گازهای گلخانه ای از جمله مزایای این سیمان‌ است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید