اجرا، کلید توافق هسته‌ای ایران و 1+5 است | اتاق خبر
کد خبر: 125822
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1394 - 15:38
اتاق نیوز - معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا گفت: یک سال اول اجرای توافق هسته‌ای آزمونی برای اطمینان از دوام و پایداری آن است....
اتاق نیوز - معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا گفت: یک سال اول اجرای توافق هسته‌ای آزمونی برای اطمینان از دوام و پایداری آن است.
ویلیام برنز، معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه خبری المانیتور گفت که اجرا، کلیدی‌ترین موضوع در خصوص توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 است. برنز ادامه داد: تمام طرف‌ها باید در اجرای این توافق یک سابقه محکم و بی‌کم و کاست از خود به جا بگذارند. او که هم اکنون به عنوان رییس اندیشکده بنیاد کارنگی برای صلح بین‌الملل فعالیت می‌کند در ادامه تاکید کرد که اجرای توافق از همان ابتدا برای آمریکا و هم‌پیمانان‌مان بسیار مهم بوده است. هیچ جایگزینی برای این وجود ندارد. اگر همه چیز خوب پیش رود، فضا را برای رایزنی‌های احتمالی با ایران در خصوص دیگر مسائل ساده‌تر خواهد کرد. به گزارش المانیتور، برخی هم‌پیمانان غربی آمریکا امیدوارند بتوانند از الگوی توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 و با استفاده از حضور بازیگران منطقه‌یی شامل عربستان سعودی بحران‌های خاورمیانه را حل کنند. اما مقامات غربی می‌گویند هنوز زود است بتوان پیش‌بینی در این زمینه انجام داد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در یک کنفرانس خبری در سفر اخیرش به کویت گفت: ایران برای مقابله با تهدید افراطی‌گری، تروریسم و فرقه‌گرایی در کنار مردم منطقه ایستاده است. پیام ما به کشورهای منطقه این است که ما برای مقابله با این چالش مشترک باید با هم همکاری کنیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید