تشکیل 4 کارگروه با هدف ارتقاء جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد | اتاق خبر
کد خبر: 125862
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1394 - 23:00
اتاق نیوز - در دومین جلسه حقوقی ها با ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار بر تشکیل 4 کارگروه با هدف ارتقاء جایگاه بازار سرمایه در نظام اقتصادی کشور تاکید شد....
اتاق نیوز - در دومین جلسه حقوقی ها با ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار بر تشکیل 4 کارگروه با هدف ارتقاء جایگاه بازار سرمایه در نظام اقتصادی کشور تاکید شد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، در دومین نشست حقوقی‌ها با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل چهارکارگروه با عناوین "باز تعریف نقش بازار سرمایه در منافع ملی"، "بررسی سیاست های کلان کشور و نحوه عملیاتی کردن آن"، "تدوین رابطه مردم، دولت، ناظر و نهادها" و "بررسی ظرفیت های بازار سرمایه پس از اجرای توافق نامه" نهایی شد. بر این اساس مقرر شد، حاضران در جلسه به انتخاب شخصی در هر یک از این کارگروه ها حضور یافته و راهکارهای خود را برای جلسه آینده تدوین کنند. در این نشست و هم اندیشی مدیران شرکت های حقوقی مواردی را برای ارتقا جایگاه بازار سرمایه در نظام اقتصادی کشور و بازگشت رونق مجدد به آن مطرح کردند. توجه به پتانسیل های بیرون از بازار سرمایه و استفاده از آنها در حوزه بازار سرمایه از جمله مواردی بود که حاضرین در جلسه به آن اشاره کردند. در ادامه این جلسه مدیران شرکت های حقوقی به تلاش برای افزایش بیشتر شفافیت در فضای کسب و کار با هدف تأثیرگذاری مؤثر بر بازار سرمایه پرداختند و در این راستا توجه به مسئولیت اجتماعی بازار سرمایه همسو با مسئولیت های اقتصادی مورد تأکید قرار گرفت. از جمله دغدغه های اصلی حاضرین کمبود نقدینگی در بازار بود، بنابراین تلاش برای بزرگ ساختن بازار سرمایه به کمک افزایش حجم و ارزش معاملات مورد توجه حاضرین بود و در این راستا حرکت به سمت بین المللی کردن بازار سرمایه را با هدف جذب نقدینگی مورد تأکید قرار دادند. جلوگیری از تصمیمات ناگهانی و وضع قوانین ناگهانی و همچنین همسان سازی قوانین و مقررات از دیگر خواسته های مدیران شرکت های حقوقی بود. کارشناسان این نشست و هم اندیشی با اشاره به طولانی شدن روزهای منفی بازار، آسیب شناسی شرایط حاضر و توجه جدی به مردم و سهامداران حقیقی و جلب اعتماد آنها را مورد توجه قرار دادند. ضرورت افزایش نقدشوندگی و فعالیت های بازارگردانی و حرکت به سمت افزایش مشتقات در بازار سرمایه و رفع مشکلات صنایع بزرگ از دیگر مواردی بود که حاضرین به آن اشاره کردند. در پایان نیز ضرورت ایجاد آمادگی های لازم برای جهش در بازار سرمایه با اجرای توافق نامه هسته ای تشریح شد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید