100 هزار جوان تهرانی آموزشهای مهارتی را فراگرفتند | اتاق خبر
کد خبر: 127105
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1394 - 11:50
اتاق نیوز - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از سنجش مهارت 100 هزار نفر در چهارماهه امسال خبر داد و گفت: سالانه 400 هزار نفر در استان تهران آموزشهای مهارتی و فنی و ح...
اتاق نیوز - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از سنجش مهارت 100 هزار نفر در چهارماهه امسال خبر داد و گفت: سالانه 400 هزار نفر در استان تهران آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.
حمیدرضا خانپور اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کار تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد را در بخشهای مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر دنبال می‌کند که این فعالیتها در استان تهران با رویکرد توسعه بخش خصوصی در حال انجام است. وی با اشاره به وجود 31 مرکز ثابت دولتی، افزود: این مراکز آموزشهای تخصصی و فنی را در رشته‌های درجه یک دنبال می‌کنند.هم اکنون حوزه خدمات خود را صد درصد به بخش خصوصی، آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد، اصناف، واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی که در این راستا در حال فعالیت هستند واگذار کرده‌ایم. مدیرکل ‌آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در ادامه با بیان اینکه سالانه 400 هزار نفر آموزشهای فنی و حرفه‌ای را در استان تهران فرا می‌گیرند،‌ از سنجش مهارت 100 هزار نفر در تهران طی چهار ماهه امسال خبرداد و افزود: صلاحیت حرفه این عده بررسی شده و در آزمونهای کتبی و عملی و آزمونهای ادواری حضور پیدا کرده‌اند. خانپور گفت: این عده در آزمونهای کتبی و صلاحیت حرفه‌ای و عملی شرکت کرده‌اند و کارت الکترونیکی مهارت برایشان صادر شده است. وی پیش‌بینی کرد: تا پایان سال 400 هزار نفر در سطح استان تهران در بحث ارتقای مهارت، فراگیری آموزشهای تخصصی و فنی و حرفه‌ای، تعیین سطح خدمت و بررسی صلاحیت حرفه‌ای، سنجش مهارت شوند. مدیرکل‌ آ‌موزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در پایان از برگزاری گذرهای مهارتی در فرهنگسراها، سرای محله‌ها، متروها و فضاهای مازاد شهرداری خبر داد و گفت: درصدد هستیم تا به منظور توسعه فرهنگ کار و مهارت آموزی در کشور به ویژه استان تهران گذرهای مهارتی و کارگاههای آموزشی دایر کنیم و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را به سمت آموزشهای بازار محور سوق دهیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید