قطار مسافری گرگان-اینچه‌برون راه‌اندازی شد | اتاق خبر
کد خبر: 127475
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1394 - 06:45
اتاق نیوز - معاون مسافری راه‌آهن از بهره‌برداری قطار مسافری گرگان-اینچه‌برون با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از مسئولان خبر داد....
اتاق نیوز - معاون مسافری راه‌آهن از بهره‌برداری قطار مسافری گرگان-اینچه‌برون با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از مسئولان خبر داد.
‌به گزارش اتاق نیوز به نقل از ‌پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد راشدی از راه‌اندازی قطار مسافری گرگان-اینچه‌برون خبر داد و افزود: این قطار مسافری در مراسمی با حضور معاون اول ریاست جمهوری٬‌ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست٬ ‌رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری‌، وزیر جهاد کشاورزی٬‌ مدیرعامل شرکت راه آهن و‌٬ جمعی از ‌مقامات استانی ‌راه‌اندازی شد.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این قطار با هزینه 150 میلیارد ریال که هزینه معمول برای راه‌اندازی قطارهای ریل باس است به بهره‌برداری رسیده٬ افزود: این قطار روزانه دو بار رفت و برگشت در مسیر 75 کیلومتری گرگان تا مرز اینچه برون (ایران- ترکمنستان) به جابه‌جایی مسافر می‌‌پردازد؛ علاوه بر این روزانه یک سیر نیز در مسیر گرکان تا ساری خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه زمان سیر مسیر گرگان-اینچه‌برون 50 دقیقه است٬ ادامه داد: نرخ بلیت مصوب برای این مسیر دو هزار و 500 تومان بوده ولی شرکت حمل و نقلی رجا تا اطلاع ثانوی 20 درصد تخفیف برای سیر مردم در نظر گرفته و کرایه‌ها 2000 تومان است.

راشدی سرعت این قطار را 120 کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت‌: در حال حاضر دو قطار ریل‌باس برای مسیر گرگان - پل سفید نیز در این محدوده تردد می‌کنند‌ ضمن اینکه ظرفیت قطارهای ریل‌باس 336 نفر است.

وی یادآور شد: زمان حرکت این قطار در سرویس اول از گرگان به اینچه برون ساعت 6:30 صبح و زمان برگشت ساعت 8:30 دقیقه صبح و زمان حرکت سیر دوم این مسیر ساعت 13 و زمان برگشت نیز ساعت 14:30 دقیقه است.

معاون مسافری راه‌آهن تأکید کرد: توسعه قطارهای حومه‌ای در راستای سیاست‌های دولت و تأکیدات وزیر راه و شهرسازی در اولویت داریم و تلاش می‌کنیم قطارهای حومه‌‌ای در سراسر کشور توسعه یابد؛ طرح توسعه سفرهای این قطار  به محور گرگان - عشق آباد نیز در حال بررسی است.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید