برگزاری بیستمین المپیاد علمی دانشجویی | اتاق خبر
کد خبر: 127935
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1394 - 20:33
اتاق نیوز - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 15 نفر اول المپیاد علمی دانشجویی بدون کنکور برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه می‌شوند ....
اتاق نیوز - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 15 نفر اول المپیاد علمی دانشجویی بدون کنکور برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه می‌شوند .
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی در جریان بازدید از محل برگزاری بیستمین آزمون المپیاد علمی دانشجویی در جمع خبرنگاران گفت: در این دوره از المپیاد از میان بیش از 300 هزار داوطلب ، 779 نفر به دو شیوه متمرکز و غیر متمرکز انتخاب شدند که 248 نفر آنها از طریق آزمون ارشد و 531 داوطلب از میان نفرات ممتاز دانشگاه‌ها به این المپیاد راه یافتند. وی با بیان اینکه بیستمین المپیاد علمی دانشجویی در 17 رشته برگزار شد و 15 نفر اول این آزمون می‌توانند بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند، گفت: پنج نفر اول رشته‌های ریاضی، شیمی و آمار در آزمون المپیاد بین المللی به زبان انگلیسی و با حضور 10 کشور خارجی در شهر همدان به رقابت خواهند پرداخت. رئیس سازمان سنجش اعلام کرد: نتایج المپیاد رشته‌های ریاضی، شیمی و آمار در 28 مردادماه و بقیه نتایج آزمون در اواسط شهریور بر روی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. خدایی کیفیت برگزاری المپیاد علمی دانشجویی در طول سالیان گذشته را متعادل و پیوسته توصیف کرد و گفت: کیفیت برگزاری این آزمون را می‌توان در میزان موفقیت نفرات برتر سالهای گذشته در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها دید. به عنوان نمونه "مریم میرزاخانی" برنده مدال فیلدز (بالاترین جایزه در ریاضیات) نیز از نفرات اول رشته ریاضی در المپیاد علمی دانشجویی بوده است. خدایی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر تسهیلات تعلق گرفته به برگزیدگان المپیاد علمی دانشجویی گفت: علاوه بر ورود بدون کنکور 15 نفر اول این المپیاد، به مقطع کارشناسی ارشد، سه نفر اول این آزمون به عضویت بنیاد نخبگان در می‌آیند و می توانند از تسهیلات ویژه این بنیاد استفاده کنند. وی ادامه داد: در شیوه نامه‌های پذیرش سازمان سنجش برای برگزیدگان المپیاد علمی دانشجویی در دوره دکترا نیز مواردی پیش بینی شده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید