چرا خودروسازها به نقشه‌های نوکیا سه میلیارد دلار پول دادند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 128272
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1394 - 09:09
اتاق نیوز - سه شرکت خودروسازی ب ام و، آئودی و دایملر اخیرا سرویس نقشه‌های نوکیا (HERE) را با قراردادی به ارزش دو میلیارد و 800 میلیون دلار در اختیار گرفتند....
اتاق نیوز - سه شرکت خودروسازی ب ام و، آئودی و دایملر اخیرا سرویس نقشه‌های نوکیا (HERE) را با قراردادی به ارزش دو میلیارد و 800 میلیون دلار در اختیار گرفتند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از بیزینس اینسایدر، در این مطلب قصد داریم به دلایل خرید این سرویس توسط این سه خودروسازان بپردازیم. نوکیا دقیق ترین نقشه‌های باکیفیت بالا در جهان را در اختیار دارد. سرویس نقشه‌های نوکیا می‌تواند برای توسعه یک سیستم سرگرمی آنلاین خودرویی برای رقابت با سیستم خودرویی اپل یا اندروید اتو مورد استفاده قرار بگیرد. گزارشها حاکی از اینست که این سه خودروساز قصد دارند چنین پلت فرمی را بسازند و به دیگر شرکتهای خودروساز توسعه دهند. خودروسازان نگران این هستند که در صورت پیشبرد پروژه‌های اپل کارپلی و اندروید اتو با همکاری اپل و گوگل اطلاعات ارزشمند خودروسازی و مشتریان آنها در اختیار این دو شرکت قرار بگیرد. این در اختیار گرفتن به خودروسازان کمک خواهد کرد که پروژه خودرو بدون راننده را با استفاده از نقشه‌های نوکیا در سیستم ناوبری توسعه دهند. سرویس نوکیا HERE نقشه های به شدت دقیق و پیچیده ای را که خودروهای بدون راننده برای ناوبری نیاز دارند ارائه میدهد. شرکت اوبر یکی از دیگر شرکتهای علاقه مند به خرید نقشه های نوکیا برای پشتیبانی از برنامه‌های بلندپروازانه خود در زمینه خودروهای بدون راننده است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید