بزرگترین توربین شناور بادی جهان در کدام کشور است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 128302
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1394 - 10:24
اتاق نیوز - بعد از سونامی سال ۲۰۱۱ ژاپن بخشی از نیروگاه‌های تولید انرژی خود را از دست داد و از همین رو به دنبال راه‌های مختلف استفاده از منابع طبیعی در کشور است....
اتاق نیوز - بعد از سونامی سال ۲۰۱۱ ژاپن بخشی از نیروگاه‌های تولید انرژی خود را از دست داد و از همین رو به دنبال راه‌های مختلف استفاده از منابع طبیعی در کشور است.
عصر ایران نوشت: پس از زلزله و سونامی ویرانگر سال ۲۰۱۱ که نیروگاه هسته ای فوکوشیما را تخریب کرد، ژاپن تنوع بخشی به ترکیب انرژی خود را مد نظر قرار داده است. در همین راستا، مهندسان ژاپنی به تازگی بزرگترین توربین بادی شناور جهان را در ۱۹ کیلومتری ساحل فوکوشیما نصب کرده اند. این یکی از سه توربین بادی است که با پشتیبانی مالی دولت ژاپن ساخته شده و به یک ایستگاه نیروی شناور متصل خواهند شد. بزرگترین توربین بادی شناور جهان به ارتفاع ۱۰۵ متر می تواند در برابر امواج ۲۰ متری از جمله سونامی مقاومت کند. این توربین با چهار لنگر ۲۰ تنی به بستر دریا پیوند خورده است تا امینت آن تامین شود. زنجیرهایی که به برج متصل شده اند قابلیت شل شدن دارند و در صورت نیاز و برای مقابله با موج های بلند و سنگین می توانند حرکت کنند. پیش از زلزله سال ۲۰۱۱، حدود ۳۰ درصد از نیروی مورد نیاز ژاپن از طریق نیروگاه های هسته ای تامین می شد. در حال حاضر، تقریبا نیمی از آن راکتورها غیر فعال هستند. ژاپن از زمان فاجعه ۲۰۱۱ چیزی در حدود ۸۰ میلیارد دلار برای واردات سوخت های فسیلی هزینه کرده است تا نیروی مورد نیاز کشور را تامین کند. توربین بادی شناور جدید توانایی تولید ۷ مگاوات برق را دارد و به همراه دو توربین بادی دیگر که در آینده نصب می شوند بخشی از پروژه دولت ژاپن با هدف بررسی استفاده از روش های انرژی جایگزین محسوب می شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید