اروپا و روسیه؛ هدف جنگ مالی آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 128361
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1394 - 12:00
اتاق نیوز - یک نشریه آلمانی گزارش داد، وزارت دادگستری آمریکا اخیرا تحقیقاتی را علیه فعالیت‌های بانک آلمانی دویچه به اتهام پولشویی و نقض تحریم‌ها علیه روسیه آغاز کر
اتاق نیوز - یک نشریه آلمانی گزارش داد، وزارت دادگستری آمریکا اخیرا تحقیقاتی را علیه فعالیت‌های بانک آلمانی دویچه به اتهام پولشویی و نقض تحریم‌ها علیه روسیه آغاز کرده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس این گزارش این پرونده از دیگر پرونده‌های مشابه سابق متفاوت است که علت آن حجم بسیار زیاد پولی است که از طریق تراکنش‌های همراه با پولشویی به خارج منتقل شده است. آن گونه که نشریه آلمانی DWN گزارش کرده این مبلغ معادل 5.5 میلیارد یورو است. بانک مرکزی روسیه پیشتر در اکتبر 2014 از بانک دویچه خواسته بود تا تراکنش‌های مشتری‌های روس را بررسی کند. بانک آلمانی در مسکو و سنت پترزبورگ فعالیت می‌کند و یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه گذاری تابع را با حدود 1000 کارمند در اختیار دارد. مشتری‌های خصوصی یکی از سودآورترین منابع تجاری بانک دویچه را در روسیه تشکیل می‌داده‌اند. در این خصوص مقام‌های آمریکایی در درجه اول متوجه فهرست مشتری‌هایی شده‌اند که در تراکنش‌های غیرقانونی دست داشتند. به گفته منابع روسی، این فهرست شامل افرادی می‌شود که همچنین می‌توان نام آنها را در فهرست‌های تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا مشاهده کرد و به دولت روسیه نزدیک هستند. مقام‌های آمریکایی بانک دویچه را متهم کرده‌اند به اینکه منشا پول‌ها را بررسی نکرده و سیاست تحریم‌ها را نقض کرده است. در سال‌های اخیر آمریکا مکررا شرکت‌ها و موسسات مالی اروپایی را جریمه‌های هنگفت کرده است. این اقدام موجب انتقادهای مقام‌های اروپایی شده و تاثیری منفی بر روابط آمریکا – اتحادیه اروپا داشته است. مقام‌های اتحادیه اروپا مدعی هستند که آمریکا عمدا موسسات اروپایی را هدف قرار داده تا اهداف سیاست خارجی خود را به پیش ببرد و در دور کردن سرمایه از اروپا نقش داشته است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید