آغاز پایش پس از فروش تجهیزات پزشکی | اتاق خبر
کد خبر: 129026
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1394 - 09:25
اتاق نیوز - مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه نظارتی این سازمان در زمینه پایش تجهیزات پزشکی، گفت: پوشش بیمه‌ای تجهیزات پزشکی موردنی...
اتاق نیوز - مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه نظارتی این سازمان در زمینه پایش تجهیزات پزشکی، گفت: پوشش بیمه‌ای تجهیزات پزشکی موردنیاز بیماران، اقدام بسیار خوبی برای پیشگیری و کنترل بیماری‌ها است.
مهندس سیدحسین صفوی درباره برنامه‌های نظارتی جدید سازمان غذا و دارو در حوزه تجهیزات پزشکی، گفت: در حال‌ حاضر اقدام بسیار جدی را در زمینه پایش پس از فروش تجهیزات و ملزومات پزشکی آغاز کرده‌ایم.

برخورد جدی با متخلفین حوزه تجهیزات پزشکی

وی در توضیح بیشتر این برنامه افزود: در این پایش نمونه‌هایی از اقلام و تجهیزات پزشکی را چه در حوزه تولید و چه در حوزه واردات برای تجهیزاتی که مجوز واردات دارند، از بازار جمع‌آوری و تست می‌کنیم تا از کیفیت آنها مطمئن شویم. بنابراین اگر تخلفی در این زمینه مشاهده کنیم به صورت جدی برخورد خواهد شد.

بیمه تجهیزات پزشکی؛ اقدامی موثر برای کنترل بیماری‌ها

صفوی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در ارزیابی پوشش بیمه‌ای تجهیزات و ملزومات پزشکی با اشاره به دستگاه تست قند خون (گولوکومتر)، گفت: این دستگاه یکی از اقلامی است که واردات آن تحت نظر اداره کل تجهیزات پزشکی انجام می‌شود؛ پوشش بیمه‌ای چنین اقلامی اقدام بسیار خوبی برای پیشگیری و کنترل بیماری‌ها است. وی با بیان اینکه پوشش بیمه‌ای چنین تجهیزاتی قطعا نتیجه جدی و خوبی خواهد داشت، افزود: مثلا تحت پوشش قرار دادن دستگاهی مانند تست قند خون از اقدامات بسیار خوبی‌ است که منجر به غربالگری افراد مستعد بیماری دیابت و کسانی که هنوز وضعیت بیماری آنها حاد نشده است، می‌شود. صفوی تاکید کرد: بنابراین در صورتی که چنین تجهیزاتی تحت پوشش بیمه قرار گیرند، استفاده از آنها برای افراد آسان‌تر شده و لذا در زمینه پیشگیری از بروز این بیماری‌ها و همچنین کنترل آنها موفق‌تر عمل و از هزینه‌هایی که متعاقب آن بر سیستم درمانی تحمیل می‌شود، جلوگیری می‌شود. منبع : ایسنا
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید