تولید نفت ایران پس از تحریمها روزانه 730 هزار بشکه افزایش می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 129546
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1394 - 19:00
اتاق نیوز - آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده که ایران پس از لغو تحریمها به سرعت می‌تواند تولید نفت خود را 730 هزار بشکه در روز افزایش دهد....
اتاق نیوز - آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده که ایران پس از لغو تحریمها به سرعت می‌تواند تولید نفت خود را 730 هزار بشکه در روز افزایش دهد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی برآورد کرد که تولید میادین نفتی ایران که در ماه اوت روزانه دو میلیون و 870 هزار بشکه بود ظرف چند ماه پس از لغو تحریمها احتمالا به حدود سه میلیون و 400 هزار بشکه تا سه میلیون و 600 هزار بشکه در روز خواهد رسید. این آژانس در گزارش ماهانه خود افزود: اگرچه افزایش قابل توجه تولید نفت ایران قبل از سال آینده بعید به نظر میرسد اما ایران نفت ذخیره شده ایران در ذخایر شناور به بالاترین سطح پس از تشدید تحریمها در اواسط سال 2012 رسیده و می‌تواند قبل از آن زمان وارد بازارهای جهانی شود. بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران اعلام کرده که انتظار میرود ایران عرضه نفت خود را به محض لغو تحرمها روزانه 500 هزار بشکه و ظرف چند ماه بعد تحریمها روزانه یک میلیون بشکه افزایش دهد. در گزارش آژانس بین المللی انرژی آمده است: هرگونه افزایش در عرضه نفت ایران احتمالا کمتر از برآورد اعلام شده از سوی ایران خواهد بود و اینکه ایران برای افزایش ظرفیت تولید خود به سرمایه گذاری وسیع نیاز دارد. ایران اعلام کرده که امیدوار است سرمایه گذاران خارجی تا سال 2020 مبلغ 200 میلیارد دلار در پروژه های نفت و گاز ایران سرمایه گذاری کنند. براین اساس انتظار نمیرود تحریمها تا قبل از پایان ماه دسامبر لغو شوند و تحلیلگران میگویند ممکن است تحریمها تا پایان سه ماهه اول سال 2016 پابرجا بمانند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید