هیات دولت قیمت خرید تضمینی محصولات باغی را تعیین کرد | اتاق خبر
کد خبر: 129557
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1394 - 20:31
اتاق نیوز - هیات دولت قیمت خرید تضمینی محصولات باغی برای سال ۱۳۹۴ را با توجه به نرخ تورم، حمایت از تولید کننده و ملاحظات تنظیم بازار، تعیین کرد....
اتاق نیوز - هیات دولت قیمت خرید تضمینی محصولات باغی برای سال ۱۳۹۴ را با توجه به نرخ تورم، حمایت از تولید کننده و ملاحظات تنظیم بازار، تعیین کرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری ، با تصویب دولت، مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان جایگزین ۹۶ تختخوابی لامرد در استان فارس به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی این استان اختصاص یافت. در ادامه جلسه، استاندار زنجان گزارشی در خصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی، امور تولیدی و نیز اولویت‌ها، برنامه‌ها واقدامات انجام شده در این استان از ابتدای کار دولت یازدهم تا کنون به هیأت وزیران ارایه داد. تشکیل نهادهای صنفی مؤثر در حوزه فرهنگی و اجتماعی از جمله خانه مطبوعات و خانه هنرمندان و انتشار مطبوعات جدید با ۸۰ درصد افزایش عنوان، برقراری تعامل مؤثر و کارآمد بین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و تعاونی در حل مشکلات اقتصادی استان و پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه‌ریزی و تلاش در جهت کنترل تورم استان و برابر کردن آن با نرخ متوسط تورم کشور، تلاش برای کنترل و کاهش نرخ بیکاری، به ویژه نقاط شهری و جوانان استان و پایین‌تر آمدن هر چه سریع‌تر آن از متوسط کشوری، پیگیری، تعیین تکلیف و فعال نمودن پروژه‌های مهم استان از قبیل احداث سه نیروگاه حرارتی با ظرفیت دو هزار مگاوات، پروژه اوره آمونیاک زنجان، طرح‌های عمرانی بزرگ، منطقه ویژه اقتصادی، دو خطه کردن راه‌آهن و پروژه سبزه میدان زنجان، از جمله اقدامات ذکر شده در این گزارش است. اختصاص منابع لازم برای آبیاری تحت فشار ۲۵ هزار هکتار از اراضی استان تا پایان سال ۹۴، تبدیل استان به یک قطب صنایع برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات در کشور، شروع عملیات اجرایی گاز رسانی ۶۲ روستا که با اتمام آنها تا پایان آبان ماه (۳۰ روستا در هفته دولت) نسبت جمعیت تحت پوشش گازرسانی روستاهای استان به ۶۴ درصد خواهد رسید، از دیگر اقدامات صورت گرفته در استان زنجان عنوان شده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید