روش جدید برای مقابله با کم‌آبی در کالیفرنیا | اتاق خبر
کد خبر: 130167
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1394 - 21:04
اتاق نیوز - مقامات محلی لس‌آنجلس به روش غیرمتعارفی برای حفظ ذخایر آبی این شهر روی آورده‌اند هرچند معتقدند این شیوه هم مشکل خشکسالی در کالیفرنیا را حل نخواهد کرد....
اتاق نیوز - مقامات محلی لس‌آنجلس به روش غیرمتعارفی برای حفظ ذخایر آبی این شهر روی آورده‌اند هرچند معتقدند این شیوه هم مشکل خشکسالی در کالیفرنیا را حل نخواهد کرد.
مقامات محلی شهر لس‌آنجلس به تازگی 96 میلیون توپ سیاه پلاستیکی را در محل ذخیره آب رها کردند. این توپ‌های پلاستیکی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از منابع آب در برابر گرد و غبار، باران و مواد شیمیایی حفاظت می‌کنند. همچنین مانع از آن می‌شوند که 300 میلیون گالن آب در سال تبخیر شوند. این توپ‌های سیاه پلاستیکی که به اندازه یک سیب هستند هر کدام 36 سنت هزینه داشته‌اند. همچنین این توپ‌های پلاستیکی که روی سطح آب شناور هستند مانع از آن می‌شوند که نور خورشید در تماس با آب، آن را تبخیر کند. این توپ‌ها از این طریق مانع از واکنش‌های شیمیایی می‌شوند که عامل ایجاد ماده شیمیایی و سرطان‌زای «برومات» هستند. برای بسیاری از افراد قرار گرفتن در معرض ماده برومات عامل بروز مشکلاتی می‌شود که از آن جمله می‌توان به حالت تهوع، استفراغ، اسهال و درد شکمی اشاره کرد. به گزارش روزنامه دیلی میل، این توپ‌ها با پوشاندن سطح آب مانع از ورود پرندگان، حیوانات و مواد آلوده دیگر نیز می‌شوند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید