دو کامیون ایرانی در خاک ترکیه سوختند | اتاق خبر
کد خبر: 130669
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1394 - 13:29
اتاق نیوز - مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری اعلام کرد: متاسفانه افراد ناشناس در شب گذشته بار دیگر به دو کامیون ایرانی در خاک ترکیه حمله کرده و آ
اتاق نیوز - مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری اعلام کرد: متاسفانه افراد ناشناس در شب گذشته بار دیگر به دو کامیون ایرانی در خاک ترکیه حمله کرده و آن دو کامیون را آتش زده‌اند.
محمدجواد عطرچیان تصریح کرد: شب گذشته افراد ناشناس به دو کامیون ایرانی در حوالی منطقه چالدوران ترکیه حمله کردند که خوشبختانه راننده‌های این دو کامیون از حادثه جان سالم به در بردند، اما هر دو خودور در آتش سوختند. وی با بیان این‌که این چندمین حمله افراد ناشناس در طول چند روز گذشته به خودروهای ایرانی است، اظهار کرد: البته بحث به خطر افتادن امنیت در خاک کشور ترکیه تنها مربوط به کامیون‌های ایرانی نمی‌شود و این افراد یا گروه‌ها در طول روزهای گذشته به کامیون‌های بسیاری از کشورها از جمله خود کامیون‌های ترک نیز حمله کردند. مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری در مورد واکنش ایران در قبال حوادث به وجود آمده نیز اظهار کرد: ما به شکل مداوم با دولت ترکیه و سفیر این کشور در ارتباط هستیم و اعلام کردیم که این وظیفه و مسوولیت دولت ترکیه است که امنیت این خودروها را تامین کند. اگر بنا باشد این روند ادامه یابد قطعا تعداد خودروهای ایرانی که نسبت به ورود به کشور ترکیه راغب هستند به شدت کاهش خواهد یافت. عطرچیان ادامه داد: قطعا حوادث به وجود آمده حوادث و مشکلات زیادی را به همراه خواهد آورد که نیاز به پیگیری دارد البته موضوع دریافت غرامت برای کامیون‌هایی که با حوادث روبه‌رو شده‌اند نیز از سوی سازمان راهداری کشور پیگیری می‌شود. وی با اشاره به توصیه ایران به کامیون‌ها و خودورهای ایرانی مبنی بر سفرهای ضروری به خاک ترکیه اظهار کرد: این موضوع که مرز بسته شود به هیچ عنوان در دستور ما نیست زیرا این دولت ترکیه است که در رابطه با مرز ورودی خود تصمیم‌گیری می‌کند و البته ورود ایران به موضوع بسته‌شدن مرز نیز باید از سوی شورای عالی امنیت ملی بررسی شود. مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری همچنین از پیشنهاد جدید ایران برای حل مشکل حمل به کامیون‌های ترانزیتی به کشور ترکیه نیز خبر داد و گفت: در این راستا از دولت ترکیه خواسته‌ایم با فراهم کردن مقدمات لازم امکان اسکورت خودروهای تجاری و ترانزیتی در خاک این کشور را به وسیله خودروهای ارتش به وجود آورد تا لااقل در بخش‌هایی از مسیر که از نظر امنیتی با مشکلات جدی‌تری مواجه هستند خودروهای ترانزیتی با استفاده از حمایت ارتش جابه‌جا شوند. عطرچیان خاطر نشان کرد: این پیشنهاد ایران به شکل رسمی در اختیار دولت ترکیه قرار گرفته و امیدواریم با اجرایی شدن آن برخی از مشکلات و دغدغه‌های موجود در این عرصه حل شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید