اگر آمریکا نبود قدرت آل‌سعود در عربستان دوام نداشت | اتاق خبر
کد خبر: 131501
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1394 - 22:00
اتاق نیوز - «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی اعلام کرد که آل سعود بدون حمایتهای آمریکا قادر به ادامه حیات در عربستان نیست....
اتاق نیوز - «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی اعلام کرد که آل سعود بدون حمایتهای آمریکا قادر به ادامه حیات در عربستان نیست.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از پایگاه النشره، «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی تصریح کرد: اگر حمایتهای آمریکا نبود، آل سعود نمی توانست برای مدت زیادی در عربستان قدرت را در دست داشته باشد. وی در این خصوص اظهار داشت: آل سعود، دولتی ثروتمند است و باید در قبال حمایت های سیاسی و امنیتی گسترده آمریکا از آن، به واشنگتن پول پرداخت کند. این نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: مانعی ندارد که اشخاصی در داخل آمریکا از سعودیها حمایت کنند، اما ما در این مسیر متحمل هزینه های سنگینی شدیم که آل سعود باید آن را جبران کند. وی ادامه داد: آل سعود از یک سو درگیر جنگ یمن است و از سوی دیگر به زودی به یکی از اهداف داعش تبدیل خواهد شد، بنابراین در آینده نزدیک نیازمند کمک های آمریکا خواهد بود. ترامب در پایان سخنان خود گفت: اگر آمریکا و حمایت های آن نبود، آل سعود نمی توانست در قدرت بماند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید