افزایش بودجه حمل و نقل عمومی برابر با کاهش هزینه های درمانی است | اتاق خبر
کد خبر: 144507
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1394 - 22:00
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما هر چه قدر بودجه حمل و نقل عمومی را افزایش دهیم تا منجر به ایجاد خطوط جدید متروضرر نکرده ایم چرا که هزینه های درمانی ما بسیار کاهش می...
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما هر چه قدر بودجه حمل و نقل عمومی را افزایش دهیم تا منجر به ایجاد خطوط جدید متروضرر نکرده ایم چرا که هزینه های درمانی ما بسیار کاهش می یابد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، مهدی چمران در جریان یکصد و هشتاد و ششمین جلسه شورا با اشاره به افتتاح خط ۳ مترو تهران گفت: احداث ۳۷ کیلومتر خط مترو یکی از بی نظیر ترین و کم نظیر ترین اقدامات است که سبب شد ما نه تنها در کشور بلکه در خاور میانه به خود ببالیم. وی ادامه داد: با این وجود باید در نظر داشت که توسعه خطوط مترو نیازمند کمک های دولت است.  در حال حاضر راه اندازی خطوط ۶ و ۷ باقی مانده که با مشکلات فراوان مالی روبرو است و نیازمند کمک دولت است. رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: آنچه که دولتمردان و نیز نمایند گان مجلس باید مد نظر قرار دهند افزایش اعتنبارات و بودجه های مختص به مترو و اتوبوس است. وی تصریح کرد: ورود اتوبوس های برقی و هیبریدی، تاکسی های هیبریدی و نیز توسعه خطوط مترو نیاز به افزایش بودجه دارد که دولتمردان باید مد نظر قرار دهند البته این افزایش بودجه در واقع نوعی صرفه جویی نیز هست چرا که هر چه قدر سامانه های حمل و نقل عمومی و پاک در شهر گسترش پیدا کند هزینه های درمانی ما کاهش خواهد یافت چرا که مردم کمتر مریض می شوند و این یعنی بودجه درمانی ما نیز کاهش خواهد یافت. چمران اضافه کرد: به این موضوع باید صرفه جویی در مصرف بنزین و گاز را نیز بیافزاییم که موجب بازگشت منابع خواهد شد. پس اینگونه نیست که افزایش اعتبارات و تخصیص این بودجه ها موجب هدر رفتن منابع باشد. وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این سامانه ها حرکت و رشد خوبی در تهران اتفاق بیافتد. چمران همچنین یاد آور شد: در حال حاضر شهرداری برای مترو اعتباری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان (نقد و غیر نقد) تخصیص داده حال آنکه اعتبارات پیش بینی شده دولت برای مترو تنها ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان می باشد که به هیچ عنوان تناسب خوبی برقرار نیست. وی ادامه داد: ادامه این روند سبب می شود تا راه اندازی خطوط دیگر مترو نظیر خط ۶ نیز به درازا بکشد و موضوعی مانند فاضلاب شود که زمانی در شورای دوم می گفتیم ۱۱۳ سال به طول خواهد انجامید. رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به کابینه دولت گفت: درخواست ما از دولت مردان این است که در ارائه برنامه ها و بودجه های خود به مجلس شورای اسلامی سهم اعتبارات و تخصیصات مترو و حمل و نقل عمومی را بیش از پیش افزایش دهند تا بتوانیم شاهد یک اتفاق خوب برای شهروندان باشیم.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید