ادعای غرامت 50 میلیارد دلاری اوکراین از روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 144779
تاریخ انتشار: 1 مهر 1394 - 15:05
وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که این کشور قصد دارد از مسکو بابت ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه به روسیه و خسارات وارده به منطقه دونباس، به مراجع قضایی بین المللی شکای...
وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که این کشور قصد دارد از مسکو بابت ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه به روسیه و خسارات وارده به منطقه دونباس، به مراجع قضایی بین المللی شکایت و درخواست 50 میلیار دلار غرامت کند.
  به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایرنا، «پاول کلیمکین» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: اوکراین انتظار دارد مساله دریافت غرامت از روسیه در مدت چهار تا شش سال حل و فصل شود. براساس اعلام وزارت خارجه اوکراین، وی افزود: چند شکایت نامه علیه روسیه تنظیم و به دادگاه های بین المللی ارائه خواهد شد. وزیر امور خارجه اوکراین همچنین با بیان این که تمام خسارات وارده به روسیه به اوکراین را محاسبه کرده ایم، اظهار کرد: ارزش منابع طبیعی در این فهرست هم محاسبه کرده ایم. روسیه از ماه مارس سال 2014 پس از برگزاری همه پرسی استقلال از اوکراین در شبه جزیره کریمه، با امضای قراردادی با این منطقه، آن را به عنوان جمهوری داخلی ضمیمه خاک خود کرد. از اواسط ماه آوریل 2014 نیز بخشی از ساکنان استان های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین جمهوری خودخوانده تشکیل داده و تلاش کردند از این کشور جدا شوند. کی یف نیروی نظامی به منطقه دونباس اعزام کرد که بر اثر نبردهای خونین هزاران نفر از ساکنان شرق اوکراین، سربازان دولتی این کشور و شبه نظامیان کشته شده و دهها هزار نفر مجروح یا آواره شده اند. درگیری های مسلحانه در این مناطق از حدود دو ماه پیش با رعایت آتش بس میان شبه نظامیان و نیروهای اوکراینی که در ماه فوریه مطابق توافقنامه مینسک برقرار شده بود متوقف شده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید