داوران جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند | اتاق خبر
کد خبر: 147501
تاریخ انتشار: 9 مهر 1394 - 00:54

به گزارش سرویس خبری اتاق نیوز به نقل از ایرنا، به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، شهرام کرمی دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ، با دعوت از هنرمندان شناخته شده تئاتر این حوزه شورای داوری جشنواره را انتخاب و معرفی کرد. در بخش مسابقه تئاتر نوجوان رضا بابک هنرمند شناخته شده و پیشکسوت تئاتر و سینما و تلویزیون، حسین محب اهری، بازیگر پیشکسوت و فعال در عرصه تئاتر کودک و نوجوان و عباس جهانگیریان، نویسنده پیشکسوت تئاتر که در دوره نوزدهم جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت، به عنوان شورای داوری مسابقه تئاتر نوجوان معرفی شدند. در بخش مسابقه تئاتر کودک بهرام شاه محمدلو، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما و تلویزیون که در دوره بیستم جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت و مسلم قاسمی پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان که در جشن اردیبهشت تئاتر توسط انجمن تئاتر کودک و نوجوان تقدیر شد، در کنار پرستو گلستانی، بازیگر شناخته شده تئاتر و سینما و تلویزیون آثار جشنواره را ارزیابی خواهند کرد. به گزارش مرکز هنرهای نمایشی ، همچنین علی اکبر قاضی نظام، نویسنده و استاد دانشگاه و دبیر سه دوره رپرتوار تئاتر کودک و نوجوان، در کنار مجتبی مهدی، نویسنده و کارگردان شناخته شده تئاتر کودک و نوجوان، و مجید امرایی، کارگردان و مدرس دانشگاه و فعال تئاتر خیابانی، به عنوان داور، آثار بخش مسابقه تئاتر خیابانی را ارزیابی و انتخاب خواهند کرد. بیست ودومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از نهم تا چهاردهم مهرماه در شهر تاریخی همدان برگزار می شود.

** اجرای نمایشی از ایتالیا در محوطه تئاتر شهر نمایش خیابانی پارادا از کشور ایتالیا در محوطه مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود.این نمایش به کارگردانی آلدو پاس کوئرو روز جمعه دهم مهر ماه 94 ساعت های 17 و 19 در محوطه مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود.این نمایش که در جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان حضور دارد، کاری از گروه تئاتر فابر کشور ایتالیا است و روز جمعه برای علاقه مندان هنرهای نمایشی دو اجرای خود را پشت سر می گذارد.

** برگزاری هفته فرهنگی-تئاتری لهستان فضای علمی مناسبی را در کشور فراهم می کند مدیرکل هنرهای نمایشی توجه جدی به بحث های آموزشی و پژوهشی را لازمه پیشرفت تئاتر دانست و برگزاری هفته تئاتر لهستان در ایران را یکی از مواردی خواند که فضای علمی خوب و مناسبی را برای هنرمندان تئاتر فراهم می آورد. مهدی شفیعی درباره جزییات این هفته افزود: اجرای حدود سه نمایش در این هفته پیش بینی، و هر روز علاوه بر کارگاه های آموزشی تخصصی، مجموعه ای از سخنرانی ها نیز تدارک دیده شده است. وی برگزاری نمایشگاه آثار و لوازم هنری تادئوش کانتور را هم از حاشیه های این هفته فرهنگی بیان کرده و گفت: تمام نمایش ها، سخنرانان و مدرسان از کشور لهستان به ایران خواهند آمد؛ سه منتقد از آن کشور نیز این اتفاق را همراهی می کنند. بر اساس توافق انجام گرفته میان اداره کل هنرهای نمایشی و سفارت لهستان در ایران، هفته فرهنگی–تئاتری لهستان، همزمان با آغاز فعالیت های آموزشی جشنواره بین المللی تئاتر فجر، 22 تا 27 آذر ماه در مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید