رضا فیاضی: «اسکناس تقلبی» را می‌سازم! | اتاق خبر
کد خبر: 151536
تاریخ انتشار: 16 مهر 1394 - 12:19
رضا فیاضی گفت: با جدا کردن سینمای کودک و نوجوان موافقم اما زمانی که در این بخش تولید نداریم نمی‌توانیم به آنچه می‌خواهیم برسیم. تصمیم دارم وارد روند تولید شوم و فیلم

رضا فیاضی گفت: با جدا کردن سینمای کودک و نوجوان موافقم اما زمانی که در این بخش تولید نداریم نمی‌توانیم به آنچه می‌خواهیم برسیم. تصمیم دارم وارد روند تولید شوم و فیلمی سینمایی‌ با عنوان «اسکناس تقلبی» بسازم.

رضا فیاضی بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، درباره دلایل حضورش در اهواز گفت: در  حال حاضر در اهواز هستم به دلیل اینکه می‌خواهیم یک برنامه تلویزیونی بسازیم که مخاطبانش مردم خونگرم این شهر است. بنده اجرای این برنامه را بر عهده دارم. «خوشه‌چین»  برنامه تلویزیونی است که بنا دارد با دعوت هنرمندانی که مردم دوستشان دارند مخاطبان را جذب کنند.

وی در ادامه افزود:‌ چندی پیش فیلم کوتاه داستانی را به عنوان «میهمان ناخوانده»‌ساختم البته یک فیلمنامه سینمایی بلند هم آماده ساخت دارم و در حال حاضر به دنبال این هستم تا سرمایه‌گذاری را برای آن پیدا کنم. نام این فیلم سینمایی «اسکناس تقلبی» است.

فیاضی در ادامه با اشاره به اینکه هنوز به دلیل مباحث مالی وارد پیش‌تولید این فیلم نشده است، اظهار داشت: قهرمان این فیلم سینمایی یک کودک است اما مخاطبین آن بزرگسالان هستند. داستان فیلم در ارتباط با پدری است که در پشت صحنه سینما کار می‌کند. وی که یک آبدارچی ساده است به همراه دخترش ماجرای فیلم را پیش می‌برد. طی یک اتفاق پول‌های تقلبی به دست آنها می‌رسد و قصه فیلم از همین جا آغاز می‌شود.

فیاضی در ادامه گفت: طی این مدت چند کار را همزمان انجام دادم نوشتن فیلمنامه، نمایشنامه و همچنین کتاب شعرهایم که در برنامه رادیو 7 آنها را می‌خواندم که برنامه‌ریزی‌های لازم برای چاپ آن انجام شده است.

این بازیگر پیشکسوت در ارتباط با آخرین حضورش در سینما گفت:‌ آخرین فیلم سینمایی‌ام «یوسف هور» بوده است، البته این فیلم اکران نشده است و دلیل اکران نشدن آن برای بنده نیز خیلی مشخص نیست. این فیلم سینمایی در ارتباط با یک شهید قهرمان است شبه‌هایی در راستای قصه فیلم وجود داشت که گویا برطرف شده است.

او با اشاره به اینکه تعداد افراد ثابتی در سینما مشغول به کار هستند، گفت: تصمیم گرفته‌ام که شخصاً‌ وارد پروسه ساخت فیلم شوم.گویا شرایط و اراده‌های برخی از افراد به گونه‌ای پیش می‌رود که امکان ساخت آثار تنها برای آنها وجود دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتم فیلمنامه‌ای بنویسم و شخصا آن را بسازم. به هر حال بنده تجربه ساخت فیلم و سریال را دارم. در اوایل دهه 60 تجربه‌های خوبی در این زمینه داشتم که امیدوارم دوباره تکرار شود.

با توجه به اینکه رضا فیاضی جزو بازیگران و هنرمندانی بود که در بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم نوجوان در همدان حضور داشت، در ارتباط با کیفیت آثار این جشنواره به خبرنگار فارس،‌گفت: متأسفانه آنچنان که باید موفق نشدم تا آثار سینمایی تمام کارگردان‌ها را ببینم اما از همان چند اثری که موفق به دیدنشان شدم می‌توانم حدس بزنم که به لحاظ کیفی جشنواره امسال نسبت به سال گذشته در همدان بهتر بوده است. از آنجایی که در سال گذشته فیلم‌های کودک و نوجوان را در اصفهان دیده بودم می‌توانم با قاطعیت بیشتری این نظر را بدهم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات اصلی سینمای ما این است که در زمینه کودک و نوجوان فیلم مختص همان بخش را نداریم، در چنین شرایطی جدا کردن جشنواره کودک و نوجوان نمی‌تواند اثرگذاری خود را داشته باشد. این در شرایطی است که با جدا کردن جشنواره کودک از نوجوان موافق هستم اما باید برای تولید فیلم در این بخش‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت بگیرد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید