اتاق البرز جزو ۳ اتاق بر‌تر کشور در تشکیل شورای گفت‌و‌گو است | اتاق خبر
کد خبر: 154044
تاریخ انتشار: 21 مهر 1394 - 10:50
جعفر سلیمانی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز در گفت‌و‌گو با «اتاق نیوز» در مورد توانمند سازی اتاق‌های شهرستان‌ها و پررنگ شدن نقش آن‌ها...
جعفر سلیمانی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز در گفت‌و‌گو با «اتاق نیوز» در مورد توانمند سازی اتاق‌های شهرستان‌ها و پررنگ شدن نقش آن‌ها در اتاق بازرگانی ایران این این امر را وابسته به پتانسیل هر شهر دانست.
به گفته این عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی البرز هر استانی بنا به شرایط خود پتانسیل‌هایی در یکی از بخش‌های صنعت، معدن و تجارت دارد که باید بنا بر این ویژگی، برنامه راهبردی استان را تهیه کرد و بر همین اساس طبیعتا استان می‌تواند در اتاق ایران اثرگذار باشد. سلیمانی ضمن تاکید بر نقش راهبری اتاقهای شهرستان در بخش‌های مختلف و جذب سرمایه گفت: به نظر می‌رسد اگر اتاقهای شهرستان بتوانند نقش خود را در فرهنگ سازی کارآفرینی و مشکلاتی که به دلیل کمبود نیروی کار متخصص و انگیزه کار ساماندهی کنند در ‌‌نهایت منجر به تقویت نقش خود خواهند شد. سلیمانی در ادامه صحبتهای خود در مورد اتاق البرز به عنوان یک اتاق نوپا و سیاستهای این اتاق در مورد توانمند سازی خود اظهار داشت : من فکر می‌کنم اتاق البرز در بسیاری از موارد در میان اتاق‌ها پیشرو بوده است. برای مثال در مورد برگزاری شورای گفتگو با حضور مسئولین دولتی، اتاق البرز در میان سه اتاق بر‌تر کشور قرار دارد. وی همچنین از رصد مسائل کلان کشور توسط اعضا اتاق البرز خبر داد و ادامه داد: با توجه به جوان بودن اتاق البرز این اتاق عملکرد خوبی را در مورد برگزاری کمیسیون‌های تخصصی، کارگروه‌های خدمات و تولید داشته است. خروجی فعالیتهای این کارگروه‌ها به شورای گفت‌و‌گو برای تصمیم گیری می‌رود و باعث حل مشکلات بسیاری شده است. عضوهیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز درباره افزایش تعداد صاحبان کارت بازرگانی در شهرستان‌ها گفت: به دلیل شرایط و هزینه دریافت کارت بازرگانی تعداد متقاضیان این کارت کم است با این حال از طریق نهاد‌های غیر دولتی می‌توان افراد را به دریافت کارت و عضویت در اتاق تشویق کرد. ضمن اینکه طرحهای خروجی اتاق مشوقی برای این افراد است. سلیمانی در مورد تخصص منابع مالی اتاق ایران به اتاقهای شهرستان‌ها و کارایی آن با بیان اینکه منابع مالی زیادی به اتاق البرز تخصیص نیافته است تصریح کرد: در چند مورد منابع صرف هزینه‌هایی مانند خرید ساختمان خوب برای اتاق بازرگانی شده است که دارای سالن کنفرانس برای تشکیل جلسات است. همه تلاش ما بر این بوده است که جایگاهی که درشان بخش خصوصی است را برای اتاق البرز فراهم کنیم و در این باره اتاق ایران نیز کمکهایی را به ما کرده است. با این حال اکثر هزینه‌ها توسط اعضا اتاق پرداخت شده است. وی در پایان در مورد سازماندهی منابع مالی افزود: ما به دلیل بدهی که از دوره قبل به دلیل خرید ساختمان به جا مانده است خزانه قابل توجه‌ای نداریم. اما قصد تخصیص بودجه برای تشکیل نشستهای تجاری بین اتاق بازرگانی و اتاق سایر کشور‌ها و ارتباط با دانشگاه را داریم.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید