تروریست‌ها در سوریه با سلاحهای آمریکاییِ ارتش آزاد می‌جنگند | اتاق خبر
کد خبر: 154397
تاریخ انتشار: 21 مهر 1394 - 19:00
وزیر خارجه روسیه امروز با ابراز خوشحالی از مذاکراه درباره سوریه از کانال های نظامی میان مسکو و واشنگتن، گفت مطمئنیم که سلاح هایی که آمریکا برای ارتش آزاد ارسال می کن
وزیر خارجه روسیه امروز با ابراز خوشحالی از مذاکراه درباره سوریه از کانال های نظامی میان مسکو و واشنگتن، گفت مطمئنیم که سلاح هایی که آمریکا برای ارتش آزاد ارسال می کند، به دست تروریست ها می افتد.
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز از مذاکرات انجام شده درباره سوریه که از کانال های نظامی دو کشور انجام شده است خبر داد و از آن ابراز خوشحالی کرد. لاوروف که در جمع خبرنگاران سخن می گفت ابراز داشت: علیرغم عدم تمایل آمریکایی ها به همکاری با مسکو در قبال سوریه، ما از انجام برخی مذاکرات با آمریکا که از طریق کانال های نظامی دو کشور در خصوص هماهنگی تلاش ها میان تمامی بازیگران مطرح در عرصه سوریه انجام شده است، ابراز رضایت می کنیم. وی به خبرنگاران گفت: ما باید تمامی اقدامات خود در مورد سوریه را با هماهنگی یکدیگر به انجام برسانیم. ما از ایجاد مکانیسمی که مانع از بروز هرگونه حادثه ناخودآگاه از طریق عوامل نظامی مسکو و واشنگتن می شود، خوشحالیم. همچنین از اینکه آمریکاییها نمی توانند دست کم در حال حاضر با برداشتن گام بعدی به هماهنگی و همکاری با تمامی طرف های مبارز با تروریست ها در سوریه بپردازند، ناراحت هستیم. وزیر امور خارجه روسیه با تأکید بر اینکه مسکو کماکان منتظر دریافت پاسخی از سوی آمریکا برای همکاری در مسائل انسان دوستانه در سوریه است، ادامه داد: ما مطمئنیم که سلاح هایی که آمریکا برای ارتش آزاد ارسال می کند، به دست تروریست های فعال در سوریه افتاده و لذا این امر موجب می شود تا آن ها به اقدامات تروریستی خود در این کشور مصیبت زده ادامه دهند. من می گویم که حتی آمریکایی ها نیز خود از این موضوع نگران هستند. پیشتر، سرگئی لاوروف در یک کنفرانس خبری مشترک با «لامبرتو زافییر» دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا اظهار داشت که مسکو رایزنی های خود را با طرف های منطقه ای و بین المللی درباره بحران سوریه افزایش خواهد داد. وی با بیان این مطلب افزود: تلاش های بین المللی سیاسی در سوریه مرتبط به میزان قاطعیت در مبارزه با تروریسم است. لاوروف در ادامه بر ضرورت از سرگیری روند سیاسی در سوریه در اسرع وقت تاکید کرد.

روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

در این میان، جبهه غربی-عربی حامیان تروریست های داعش روسیه را متهم کردند که حملاتش به جای گروه تروریستی داعش بر مخالفان سوری متمرکز بوده است.

ائتلاف اصلی مخالفان سوریِ تحت حمایت غرب مدعی شدند که روسیه در این حملات اهدافی را مورد حمله قرار داده که عاری از داعش بوده است.

گفتنی است، مقامات روسیه با استناد به قطعنامه تعریف تجاوز مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود .

منبع: مهر

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید