اتاق بازرگانی اهواز میزبان هیئت بلند پایه عراق خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 154429
تاریخ انتشار: 21 مهر 1394 - 23:00
رئیس اتاق بازرگانی اهواز از ورود هیئت بلند پایه اقتصادی كشور عراق به خوزستان خبر داد....
رئیس اتاق بازرگانی اهواز از ورود هیئت بلند پایه اقتصادی كشور عراق به خوزستان خبر داد.

شهلا عموری ظهر امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه هیئت عراقی متشکل از جمعی از مسئولان سیاسی و اقتصادی از استان میسان عراق است، اظهار کرد: اتاق بازرگانی اهواز میزبان این هیئت بلند پایه است و در مدت دو روز حضور آنها در اهواز تفاهم نامه راهكارهای توسعه همکاری دو جانبه بین اتاق های بازرگانی اهواز و اتاق بازرگانی العماره عراق منعقد خواهد شد.

وی افزود: موضوعاتی همچون ایجاد بانک اطلاعاتی کامل از تجار توانمند و خوش نام دو استان خوزستان و میسان عراق، ایجاد هیئت حل اختلاف و داوری برای رفع اختلافات بازرگانان، فراهم کردن زمینه حضور شرکت ها و تجار دو استان در نمایشگاه های دو کشور و ایجاد دفاتر نمایندگی دو اتاق در مرز چذابه از جمله برنامه هایی است که توسط اتاق بازرگانی اهواز و العماره بررسی خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز تصریح کرد: تشکیل کمیته های تخصصی مشترک بین دو اتاق، توسعه توریسم درمانی و زیارتی، توسعه برنامه های آموزشی، تسهیل و راهنمایی سرمایه گذارانی که خواهان سرمایه گذاری در دو استان هستند نیز از دیگر برنامه های جدی بین اتاق بازرگانی اهواز و العماره عراق خواهد بود که در قالب یک تفاهم نامه تدوین و امضا می شود.

عموری خواستار رفع مشکلات موجود در مرز چذابه شد و بیان کرد: این مشکلات در مرز دو کشور ایران و عراق است که انتظار داریم در رفع آنها همت ویژه ای از سوی مسئولان مبذول شود.

وی همچنین از برگزاری نشست مشترک جمعی از تجار و فعالان اقتصادی خوزستان با هیئت مذكور در روز دوم حضور آنها در اهواز خبر داد و گفت: فصل جدیدی از تعامل و همكاری بین اتاق های خوزستان با اتاق های بازرگانی دیگر كشورها از جمله عراق باز شده است.

به گزارش خبرنگار مهرف هیئت عراقی ۱۲ نفره به ریاست رئیس اتاق بازرگانی العماره است فردا ظهر وارد اهواز خواهند شد.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید