صندوق بیمه‌ای پایه واحد برای تمامی اقشار جامعه تشکیل شود | اتاق خبر
کد خبر: 157582
تاریخ انتشار: 28 مهر 1394 - 14:26
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این که تجمیع بیمه‌ها باید حتما انجام شود، گفت: باید صندوق بیمه پایه واحد برای همه مردم تشکیل شود زیرا الزام قانونی هم ب
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این که تجمیع بیمه‌ها باید حتما انجام شود، گفت: باید صندوق بیمه پایه واحد برای همه مردم تشکیل شود زیرا الزام قانونی هم برای آن وجود دارد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا،ف سیامک مره‌صدق با بیان این مطلب اظهار کرد: تجمیع بیمه‌ها کاری است که حتما باید انجام شود در واقع وجود چند سیستم پایه‌ای خلاف عدالت اجتماعی است و امکان تولی واحد را از بین می‌برد. وی خاطرنشان کرد: بنابراین حتما باید صندوق بیمه‌ پایه واحد برای همه مردم تشکیل شود و این الزام قانونی دارد؛ زیرا در راستای اجرای سیستم پزشک خانواده و ارجاع و برای پیشرفت وضعیت بهداشت و درمان کشور ضروری است. نماینده کلیمیان در مجلس درباره اظهارات وزیر رفاه که امکان اجرای تجمیع بیمه‌ها شدنی نیست، گفت: نمی‌دانم زمینه فراهم نیست و یا شدنی نیست یعنی چه، اما به هر حال نمی‌توانیم اجرای قانون را به خاطر فراهم نبودن زمینه به عقب بیندازیم. این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین با تاکید بر این که در برنامه ششم هم باید تجمیع بیمه‌ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: انتظار می‌رود در برنامه ششم توسعه هم حتما باید به این مساله تاکید شود و این کار انجام شود. مره‌صدق درباره این که آیا عدم اجرای قانون در این زمینه تخلف محسوب می‌شود؟ اظهار کرد: بنده قصد ندارم وارد مباحث حقوقی شوم اما نظر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز بر اجرای قانون است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید