کاهش صادرات تخم‌مرغ | اتاق خبر
کد خبر: 157669
تاریخ انتشار: 28 مهر 1394 - 14:16
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران گفت: در حالی که در ماه‌های اخیر روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن تخم‌‌مرغ صادر می‌شد، اما صادرات این محصول به علت قیمت بالا و افت کیف...
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران گفت: در حالی که در ماه‌های اخیر روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن تخم‌‌مرغ صادر می‌شد، اما صادرات این محصول به علت قیمت بالا و افت کیفیت به ۲۵۰ تن در روز کاهش یافت.

ناصر نبی‌پور شیری رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران گفت: صادرات تخم‌مرغ در 10 روز گذشته کاهش یافته و به حدود 250 تن در روز رسیده است.

وی با بیان اینکه پس از رفع مشکل آنفلوانزای پرندگان در کشور و از سرگیری صادرات تخم‌مرغ روزانه حدود 400 تا 500 تن تخم مرغ صادر می‌شد، گفت: در حال حاضر عراق بخشی از تخم مرغ مورد نیازش را از ترکیه با قیمت پایین‌تر از تخم‌مرغ ایرانی وارد می‌کند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران بیان داشت: هزینه تمام شده تخم‌مرغ در کشور بالاست و از آنجا که ترکیه به صادرکنندگان تخم‌مرغ یارانه و مشوق صادراتی می‌دهد، بنابراین رقابت با این کشور در بازارهای صادراتی برای ما سخت می‌شود.

نبی‌پور شیری بیان داشت: صادرات تخم‌مرغ‌های بی‌کیفیت و سردخانه‌ای عامل دیگری است که باعث شده عراقی‌ها تخم‌مرغ‌های مورد نیازشان را از ترکیه تأمین کنند.

وی افزود: عراق و افغانستان دو کشور عمده متقاضی تخم‌مرغ ایرانی هستند.

منبع: فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید