با این اپلیکیشن دریای امواج رادیویی را در اطراف خود ببینید! | اتاق خبر
کد خبر: 178869
تاریخ انتشار: 8 آذر 1394 - 19:57
خوشتان بیاید یا نه سرتاسر محیط اطراف ما مملو از امواج رادیوئی نام مرئی اعم از مخابراتی، امواج وای‌فا، جی‌پی‌اس، بلوتوث و … است. حال به لطف اپلیکیشن Architecture of Radi شما ...

خوشتان بیاید یا نه سرتاسر محیط اطراف ما مملو از امواج رادیوئی نام مرئی اعم از مخابراتی، امواج وای‌فا، جی‌پی‌اس، بلوتوث و … است. حال به لطف اپلیکیشن Architecture of Radi شما می‌توانید در هر مکانی که هستید امواج اطرافتان را در گوشی و تبلت خود مشاهده نمایید.

اتاق خبر -  Architecture of Radio نام اپلیکیشنی است که  هدف آن تجسم فراز و فرود داده‌های رادیویی است. توسعه‌دهنده این برنامه ریچارد Vijgen، از منابع و  اطلاعات گرداوری شده توسط OpenCellD به نوع، شکل و شمایل و موقعیت جغرافیایی امواج منتشر شده از بیشتر 7 میلیون دکل مخابراتی، بیش از 100 میلیون روتر وای‌فا و ده‌ها ماهواره دسترسی داشته و می‌تواند آن‌ها را با یک گوشی هوشمند یا تبلت به صورت واقعیت مجازی مرئی نماید.

اگرچه این برنامه برای بسیار کاربردی نخواهد داشت، با این حال برای افرادی که به سلامت بدن خود اهمیت می‌دهد می‌تواند مکان‌های عاری از امواج رادیویی را آشکار کند. این یکی از بلند پروازانه ترین پروژه‌های هنری به شمار می‌آید نه تنها به دلیل ترکیبی از خدمات مکانی با اطلاعات یک دیتابیس بسیار غنی که به دانش فنی پیاده‌سازی بسیار پیچیده‌ای نیاز دارد، بلکه به دلیل مرئی کردن امواجی که بدون وقفه در حال بارش بر سرما هستند و ما از آن‌ها غافلیم.

هرچند بهترین مکان استفاده از قابلیت‌های این برنامه در گالری ZKM آلمان هست، با این حال در صورت تمایل می‌توانید با پرداخت 3 دلار نسخه پریمیوم آن را  برای اجرا بر روی دستگاه‌های مبتنی بر iOS 9 به بالا و به زودی اندرویدی تهیه نماید.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید