پوریا خادم، آهنگساز 16 ساله درباره «علمدار» گفت | اتاق خبر
کد خبر: 179591
تاریخ انتشار: 13 آذر 1394 - 09:10
پوریا خادم اظهار کرد: قطعه‌ی «علمدار» را براساس اعتقادات و ارادت قلبی‌ام به حضرت ابوالفضل (ع) نوشته‌ام و قطعه‌ای مذهبی براساس رشادت‌ها و پهلوانی‌های ایشان است. ...
پوریا خادم اظهار کرد: قطعه‌ی «علمدار» را براساس اعتقادات و ارادت قلبی‌ام به حضرت ابوالفضل (ع) نوشته‌ام و قطعه‌ای مذهبی براساس رشادت‌ها و پهلوانی‌های ایشان است.
به گزارش اتاق خبر، ارکستر سمفونیک تهران چندی پیش قطعه‌ی «علمدار» را که ساخته‌ی آهنگسازی 16 ساله، یعنی پوریا خادم بود‌، روی صحنه برد. علی رهبری این قطعه را رهبری کرد و فرزند رسول خادم - کشتی‌گیر سابق - را قهرمان آهنگسازی دانست.
خادم پس از اجرای این قطعه توسط ارکستر سمفونیک به خبرنگار ایسنا گفت: نگارش قطعه‌ی «علمدار» را از یک سال پیش آغاز کردم و در دوماه گذشته، این کار به پایان رسید. او با بیان این‌که «علمدار» نخستین قطعه‌اش است که توسط ارکستر سمفونیک اجرا می‌شود، توضیح داد: استاد رهبری به من محبت زیادی داشتند و این قطعه را به بهترین نحو اجرا کردند. ایشان طوری به اجرای این اثر پرداخت که انگار قرار است، قطعه‌ی خودشان را اجرا کنند. اگر ایشان نبودند، امکان نداشت این قطعه اجرا شود. وی قطعه‌ی «علمدار» را دارای پیشینه‌ای مذهبی دانست و افزود: این اثر را براساس اعتقادات و ارادت قلبی‌ام به حضرت ابوالفضل (ع) نوشتم. از این‌که «علمدار» در دو شب اجرا توانست روی مخاطب تأثیر بگذارد، بسیار خوشحالم و از تک‌تک اعضای گروه ارکستر و گروه کُر قدردانی می‌کنم.
منبع: ستاره نیوز
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید