آثار نقاشی استاد علیجان علیجانپور به موزه می رود | اتاق خبر
کد خبر: 179946
تاریخ انتشار: 10 آذر 1394 - 05:05
آثار نقاشی و مینیاتور استاد علیجان علیجانپور مینیاتوریست صاحب سبک ایرانی به موزه میرود. ...
آثار نقاشی و مینیاتور استاد علیجان علیجانپور مینیاتوریست صاحب سبک ایرانی به موزه میرود.

به گزارش اتاق خبر، این هنرمند که در سال ۲۰۱۳ از سوی وزارت علوم در ایران دکترای افتخاری هنر دریافت کرد, با سبک نوین زوج متحد(United Couple) به شهرتی جهانی رسیده وی از معدود هنرمندانیست که در زمان حیاتش آثارش به موزه اختصاصی خواهد رفت.

 به دنبال خرید مجموعه آثار این هنرمند توسط خاندان بزرگ میثاقی، این خانواده هنردوست آذری اعلام کردند که قصد انتقال آثار را به موزهای اختصاصی در کشور انگلستان دارند.

به گفته ی خریدار، بنای این موزه که دارای معماری منحصربه فردیست، کاخ تابستانی ملکه ویکتوریا بوده که به دلیل داشتن ۳۶۵ اتاق مجزا( به تعداد روزهای سال) به خانهٔ تقویمی (calendar home) مشهور است.

مساحت کل بنا ۱۳۵۰۰ متر مربع (۱۳۵ هزار فوت مربع )اعلام شده که قرار است در بر گیرندهٔ تمامی آثار گذشته و همچنین آثاری که در آینده توسط استاد علیجانپور خلق میشود باشد.

خانوادهی میثاقی که بیش از نیم قرن است مقیم کشور کانادا هستند، انگیزهی خرید مجموعه آثار استاد علیجانپور را حفظ و پاسداشت هنر ایرانی برای آیندگان عنوان کردند.

گفتنیست استاد علیجانپور پس از دریافت  شهروندی افتخاری از کشور کانادا در سال ۱۹۹۹ به این کشور مهاجرت کرده و در ادامهٔ فعالیتهای هنری و فرهنگی مدرسه هنری ایرینا را تاسیس کرد.

منبع: برنا

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید