«لباس های زهرآلود» در شبکه مستند | اتاق خبر
کد خبر: 179977
تاریخ انتشار: 10 آذر 1394 - 05:00
شبکه مستند دوشنبه 9 آذر سه مستند «لباس های زهرآلود»، «گل فشان» و «جواهرات زنده» را برای اولین بار از شبکه روی آنتن می فرستد. ...
شبکه مستند دوشنبه 9 آذر سه مستند «لباس های زهرآلود»، «گل فشان» و «جواهرات زنده» را برای اولین بار از شبکه روی آنتن می فرستد.
به گزارش اتاق خبر، «جواهرات زنده» یکی از این آثار است که ساعت 19:30 پخش می شود و در مورد زیبایی های آبزیان خلیج فارس است.
«گِل فشان» مستند دیگری است که با پخش در ساعت 21 به معرفی پدیده های نادر گِل فشان در استان سیستان و بلوچستان می پردازد. در پدیده گل فشان، گل از درون زمین به صورت طبیعی بیرون می آید و کوههای گلی را به وجود می آورد که با چشم انداز زیبایی در این استان همراه است.
این پدیده در منطقه خاش و چابهار بلوچستان فراوان دیده می شود. مستند «گل فشان» به تهیه کنندگی غلامرضا صالحی و کارگردانی غلامرضا صالحی  تولید شده است.
مستند «لباس های زهرآلود» نیز ساعت 23 در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته است.
یک کارخانه پارچه در بنگلادش فرو می ریزد در این حادثه 1200 نفر کشته می شوند این حادثه باعث می شود توجه بیشتری به سمت این کارخانه ها که مالکان آن ها برندهای بزرگ پوشاک هستند جلب شود و بعضی فجایع انسانی که در این حوزه اتفاق می افتد نمایان شود.
بسیاری از برندهای تولیدکننده ی لباس های زندگی روزمره ی ما خیلی دورتر از جایی هستند که آن ها را خریده ایم.اما آیا می دانیم از چه نوع مواد شیمیایی برای تولید این لباس ها استفاده شده است؟ امکان دارد که مواد سازنده لباس هایمان سمی باشند؟ آیا تولید آن ها نظارت شده هست؟
«لباس های زهرآلود» در 60 دقیقه تلاش می کند به این سوال پاسخ دهد.
منبع: برنا
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید