يارانه بخش توليد اختصاص نيافته است | اتاق خبر
کد خبر: 1846
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1390 - 11:23

عضو كميسيون كشاورزي مجلس گفت؛به رغم وعده دولت هيچ درآمدي از هدفمندي يارانه‌ها به توليد اختصاص نيافته است.

يونس اسدي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در پاسخ به اينكه قرار بود سهم بخش كشاورزي از محل هدفمندي يارانه‌ها نه درصدي بلكه ريالي تعيين شود، گفت: اگرچه سال گذشته هم قرار بود 30 درصد به بخش توليد اختصاص يابد اما عملاً به هيچ كدام از بخش‌‌هاي صنعت، كشاورزي و خدمات اعتبار حمايتي اختصاص نيافت زيرا همه درآمدها در قالب يارانه نقدي به مردم پرداخت شد.

عضو كميسيون كشاورزي مجلس افزود: درآمد تعيين شده از محل هدفمندي يارانه‌ها براي سال اول 20 هزار ميليارد تومان و براي امسال نيز 40 هزار ميليارد تومان بود اما همين مبلغ تنها به مردم به عنوان يارانه نقدي پرداخت مي‌شود.

يونس اسدي گفت: در حالي كه قرار بود تنها 50 درصد از درآمد هدفمندي يارانه‌ها به مردم داده شود و اين 50 درصد بخشي در قالب حمايت‌ از بهداشت، بيمه، مسكن و بيمه مردم هزينه شود اما همه اين درآمدها به عنوان يارانه نقدي به مردم داده شده و حمايت‌ از بخش توليد ناديده گرفته شده است.

وي افزود: اگر براي هر شهروند ايراني كه حدود 45 هزار تومان در ماه يارانه داده مي‌شود به تعداد جمعيت حدود 75 ميليون نفر ضرب كنيم رقمي كه به مردم داده مي‌شود شايد بيشتر از درآمد حاصل از هدفمندي يارانه‌ها است.

به گزارش فارس، با اين حساب دولت طي 6 ماهه بعد از اجراي هدفمندي يارانه‌ها بيش از 20 هزار ميليارد تومان يارانه نقدي به مردم داده است.

اسدي گفت: در اين ميان دولت اجازه افزايش قيمت به كالاها را نمي‌دهد و بنابراين ميزان درآمد پيش‌بيني شده از محل اجراي هدفمندي يارانه‌ها هم كمتر خواهد بود.

اسدي گفت: طي بازديدي كه از يك استان داشتم شركت‌هاي دولتي آب و فاضلاب در كوتاه مدت تعطيل مي‌شوند زيرا برخي از آنها تنها هزينه جاري 750 ميليون تومان در سال دارند كه اعتبار منظور شده براي آنها بيش از 1.5 ميليارد تومان نيست.

عضو كميسيون كشاورزي مجلس تصريح كرد: اين شركت‌ها دچار ورشكستگي و وضعيت بحراني مي‌شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید