صافدل :ابهام ورود موردي خودرو برطرف مي‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 1994
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1390 - 09:28

حميد صافدل در گفت‌وگو با ایسنا در مورد واردات خودرو با بیان این که  شرايط جديدي در اين مورد شكل نگرفته است ؛اظهار داشت: ‌ موضوع آيين‌نامه آن در حال بازنگري است. آيين نامه قبلي بر رعايت چهار شرط داشتن نمايندگي خدمات پس از فروش، استانداردهاي پنجاه و يك گانه، گواهي محيط زيست و سازمان بهينه‌سازي مصرف سوخت تاكيد داشته كه كماكان شرايط ورود خودرو همين چهار شرط است اما در خصوص آيين‌نامه آن تغييراتي در حال تدوين است كه اميدواريم اين تغييرات به زودي اعمال شود.

رييس سازمان توسعه تجارت ايران تصريح كرد: در حال حاضر براي نمايندگي‌ها امكان ثبت سفارش وجود دارد و براي سايرين كه دارنده كارت بازرگاني هستند و در حجم تجاري مي‌خواهند كالاهاي خود را وارد كنند نيز اين امكان وجود دارد،‌ البته با رعايت آيين‌نامه و براساس تعهدي كه براي ارائه خدمات پس از فروش با هماهنگي نمايندگي‌ها مي‌دهند و يا با ارائه گواهي COC كه در واقع اطمينان مي‌دهد كالا مختص حوزه‌هاي تعريف شده جغرافيايي ايران توليد شده است.

صافدل متذكر شد: صرفا در مورد ورود خودرو به صورت موردي ابهاماتي وجود داشت كه اين را در آيين‌نامه جديد سعي مي‌كنيم برطرف كنيم.

وي در پايان در پاسخ به اين سوال كه به جز اين موارد، چه موضوعات ديگري در اين بازنگري لحاظ شده است؟ خاطرنشان كرد: عمدتا بازنگري در اين موضوع بوده و بعضي از موارد جانبي ديگر هم در حوزه اداره كل نيروي محركه وزارت صنايع در حال بررسي و بازنگري است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید