اعزام هیات تجاری از اتاق زنجان به ارمنستان | اتاق خبر
کد خبر: 2098
تاریخ انتشار: 8 مرداد 1390 - 12:28

یک هیات تجاری مرکب از تجار و بازرگانان زنجان، با اخذ مجوز از سازمان بازرگانی استان زنجان ،27 شهریور ماه به کشور ارمنستان اعزام می شود.

به گزارش اتاق نیوز علی یگانه فرد  رئیس اتاق بازرگانی زنجان  هدف از این اعزام را شناسائی بیشتر بازار ارمنستان و توسعه مبادلات تجاری با این کشور دانست و گفت:ایران و  ارمنستان به لحاظ تاریخی و اقتصادی دارای روابط  خوب و محکمی هستند و آمارها حاکی  است ایران در سال 2010 به عنوان هفتیمن شریک تجاری ارمنستان  معرفی شده است.

یگانه فرد با بیان این که پیش بینی می کنم  استقبال مناسبی  جهت حضور در این هیات صورت بگیرد ؛افزود: اکنون بیشترین کالاهایی که از ارمنستان وارد کشور می شود مربوط به آهن آلات است و علاوه بر گاز؛مشتقات نفتی ،روغن ها ی صنعتی و نیز روده  به ارمنستان صادر می شود. 

بانک اطلاعاتی استان توسط اتاق بازرگانی زنجان تشکیل می شود 

همچنین بر اساس تفاهمنامه صورت گرفته بین اتاق بازرگانی  زنجان و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی، دفتر آمار و اطلاعات استان، شرکت شهرکهای صنعتی، سازمان بازرگانی و سازمان صنایع و معادن مقرر گردید بانک اطلاعاتی استان توسط اتاق بازرگانی زنجان و با همکاری نهادهای فوق الذکر تشکیل شود.

بر این اساس در نشستی که با هدف استقرار بانک اطلاعاتی درزنجان  برگزارشد؛ بر تشکیل یک بانک اطلاعاتی مبتنی بر بخش های صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات بازرگانی وگردشگری با رویکرد توسعه صادرات و با اولویت بخش صنعت و معدن تاکید شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید