شوراي مشترك تجاري ايران و الجزاير تشكيل مي شود | اتاق خبر
کد خبر: 2216
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1390 - 10:40

تشكيل شوراي مشترك تجاري ايران و الجزاير با هدف ارتقاي سطح روابط بازرگاني و سرمايه گذاري دوجانبه، در ديدار 'محمود محمدي' سفير جمهوري اسلامي ايران در الجزاير با 'طاهر قليل' رييس اتاق بازرگاني اين كشور مورد توافق قرار گرفت.

به گزارش ايرنا، سفير جمهوري اسلامي ايران در الجزاير در اين ديدار كه روز يكشنبه و در محل اتاق بازرگاني، صنايع و معادن اين كشور برگزار شد، با بيان اينكه حجم روابط تجاري و اقتصادي دو كشور با انتظارات، اراده سياسي و ظرفيت هاي همكاري تطبيق ندارد، پيشنهاد كرد اين شوراي مشترك براي ارتقاي روابط بازرگاني دو كشور تشكيل شود.

محمدي همچنين با اشاره به در پيش بودن سفر رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن جمهوري اسلامي ايران به الجزاير پيش از زمان برگزاري دومين كمسيون عالي مشترك در اين كشور، پيشنهاد كرد كه طي نشست هاي مشترك علاوه بر بررسي زمينه هاي ارتقاي مناسبات، بخش هاي بزرگ خصوصي دو كشور با هدف اجراي پروژه هاي مشترك به يكديگر معرفي شود.

رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن جمهوري اسلامي ايران شهريورماه امسال به منظور ديدار و گفت وگو با همتاي الجزايري خود، به الجزاير سفر مي كند.

سفير ايران در الجزاير، در ادامه سخناني خود حجم 30 ميليون دلاري مبادلات تجاري را بسيار كمتر از سطح انتظارات و خواست مسوولان دو كشورعنوان كرد و افزود: حضور شركت هاي بزرگ ايراني در الجزاير و انجام رايزني هاي تجاري ميان بخش هاي خصوصي ضروري است.

محمدي الجزاير را كشوري در حال پيشرفت اقتصادي و در حال سازندگي توصيف كرد و افزود: دانش، آگاهي و توانمندي هاي ايران مي تواند در اختيار اين پيشرفت و توسعه قرار گيرد.

سفير ايران در الجزاير در ادامه با اعلام آمادگي بخش خصوصي صنايع غذايي و كشاورزي ايران براي حضور در بازارهاي الجزاير، افزايش همكاري هاي اتاق هاي بازرگاني و صنايع و معادن دو كشور را براي آموزش بازرگانان دو كشور با هدف افزايش حضور در بازارهاي يكديگر ضروري دانست .

طاهر قليل رييس اتاق بازرگاني و صنايع الجزاير نيز با بيان اراده عالي مقامات دو كشور براي ارتقاي همكاري و استفاده از ظرفيت هاي بالاي ايران، گفت: در سفر 'محمد نهاونديان' رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن به الجزاير شوراي مشترك تجاري تشكيل مي شود.

وي اضافه كرد كه با شناختي كه از توانمندي و ظرفيت هاي همكاري با ايران وجود دارد، ارتقاي همكاري ها در همه سطوح امكان پذير است كه در دومين كميسيون عالي مشترك مطرح خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید