اعطای بورس تحقیقاتی یونسکو به محققان جوان شیمی | اتاق خبر
کد خبر: 300029
تاریخ انتشار: 14 آذر 1394 - 12:23
کمیسیون ملی یونسکو، بورس تحقیقاتی ۳۰ هزار دلاری به پژوهشگران جوان زیر ۳۵ سال فعال در حوزه شیمی سبز اعطا می کند.

کمیسیون ملی یونسکو، بورس تحقیقاتی ۳۰ هزار دلاری به پژوهشگران جوان زیر ۳۵ سال فعال در حوزه شیمی سبز اعطا می کند.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا سال ۲۰۱۳ سازمان یونسکو اقدام به اعطای این بورس تحقیقاتی می کند که در سال گذشته این جایزه به مهدی محمدی، دانشمند ایرانی تعلق گرفت. 

این بورس به پژوهشگران جوان زیر ۳۵ سال و دارای مدرک دکتری در رشته شیمی تعلق می گیرد که حداقل سه مقاله منتشر شده در مجلات معتبر بین المللی داشته باشند. افراد متقاضی این بورس باید پروژه های نوآورانه ای پیشنهاد دهند که نتایج آن پاسخی به یک یا تعدادی از اصول دوازده گانه شیمی سبز باشد و بتوانند آن را در طول یک سال اجرا کنند.

شیمی سبز یک علم فرابخشی است که محدوده وسیعی از بیوشیمی، ژئوشیمی و شیمی فیزیک تا بیوتکنولوژی را در بر می گیرد و به محیط زیست پاک تر و سلامت بیشتر و همچنین صرفه جویی انرژی منجر می شود.

این بورس تحقیقاتی سالانه به شش محقق جوان تعلق می گیرد و متقاضیان باید پس از مطالعه راهنما، نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام کرده و مدارک لازم را حداکثر تا 9 اسفند 1394 به رئیس کمیته علمی داوران بورس مربوطه ارسال کنند.

گفتنی است متقاضیان می‌توانند برای دریافت راهنما و فرم های مربوطه به نشانی الکترونیکی

http://www.unesco.org/new/en/natural-sciences/science-technology/basic-sciences/chemistry/green-chemistry-for-life مراجعه کنید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید