همکاری های نظام مهندسی معدن و خانه اقتصاد ایران | اتاق خبر
کد خبر: 300049
تاریخ انتشار: 14 آذر 1394 - 13:13
ابراهیم جمیلی مطرح کرد
ابراهیم جمیلی رییس خانه اقتصاد ایران در دیدار با نادعلی اسماعیلی دهج رییس جدید سازمان نظام مهندسی معدن ایران ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای ایشان در پست جدید ابراز امیدواری کردند که حمایت سازمان نظام مهندسی معدن شامل همه اهالی معدنی کشور شود.

ابراهیم جمیلی رییس خانه اقتصاد ایران در دیدار با نادعلی اسماعیلی دهج رییس جدید سازمان نظام مهندسی معدن ایران ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای ایشان در پست جدید ابراز امیدواری کردند که حمایت سازمان نظام مهندسی معدن شامل همه اهالی معدنی کشور شود.

ایشان در بحث سرمایه ‏گذاری در بخش معدن ضمن اشاره به استفاده از توانمندی‏های همه افراد، علی ‏الخصوص افراد خبره و صاحب ایده ابراز کردند کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران این آمادگی را دارد به عنوان بازوی اجرایی نظام مهندسی معدن تمام توان خود را برای فراهم کردن بسترهای مناسب همکاری فراهم کند. اثر گذاری بخش خصوصی و سازمان نظام مهندسی معدن همزمان در این زمان خاص می‏تواند در حل بسیاری از مشکلات بخش معدن و صنایع معدنی مشکل‏ گشا باشد.

ابراهیم جمیلی ضمن بیان نکاتی قابل توجه از مشکلات موجود معدن و معدنکاران گفت: 20 تا 30 سال دیگر تاریخ در مورد عملکرد ما قضاوت می‏کند که آیا عملکرد مناسبی داشته‏ایم یا خیر. ایشان ابراز امید‏واری کردند بخش مغفول معدن با نگاه ویژه نظام مهندسی معدن دوباره مورد توجه قرار گیرد.

در این دیدار که اعضای کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران نیز حضور داشتند مهندس مهرداد شکوهی رازی از اعضای کمیسیون معدن خواهان تنسیق امور مربوط به مشاغل و حرفه‏های فنی و مهندسی در فعالیت‏های معدنی شدند. ایشان همچنین تنظیم سیاست‏ها در سازمان نظام مهندسی معدن را برای اهداف بلندمدت و تلاش برای خصوصی سازی به دور از شعار را پیشنهاد کردند.

نیک‏کار اصفهانی از اعضای هیات رییسه کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران نیز در این دیدار بر لزوم فرهنگ سازی در این بخش تاکید کردند. ایشان معدنکاری را خدمتی بزرگ برای توسعه مناطق دورافتاده و اشتغالزایی دانستند و دور بودن از تکنولوژی را روز را آفتی بزرگ برای این بخش دانستند.

بهرنگ پورغفاری از دیگر اعضای کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران نیز در این دیدار خواستار توجه بیشتر و ویژه به بخش جوان معدن کشور شدند و همراهی مشاوران جوان را به ریاست سازمان نظام مهندسی معدن ایران پیشنهاد دادند.

در این دیدار احسان پیری دبیر کمیسیون معدن خانه اقتصاد با ابراز خشنودی  از انتخاب مهندس اسماعیلی دهج، خواستار همکاری هرچه بهتر این سازمان با بخش خصوصی شدند.

در این دیدار که بیش از 2 ساعت به طول انجامید نادعلی اسماعیلی دهج رییس جدید سازمان نظام مهندسی معدن ایران، اهم وظایف سازمان نظام مهندسی معدن را تعامل با وزارتخانه‏ها و سایر تشکل‏ها و همچنین تاثیرگذاری فرهنگی این سازمان دانستند. ایشان با ابراز علاقه به منظور حضور در جلسات کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران به درخواست خود از وزیر صنعت معدن و تجارت اشاره نمودند که در آن به منظور راه‏اندازی معادن سرب و روی مهدی‏آباد، طلای زرشوران، تیتانیوم کهنوج، طلای موته و فسفات کوه لار خواستار تلاش بیش از پیش شده بودند.

آقای سعید صمدی رییس کمیسیون معدن خانه اقتصاد نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از انتخاب آقای اسماعیلی دهج خواستار همکاری بیش از پیش این کمیسیون و سازمان نظام مهندسی معدن ایران شدند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید