حاشیه ساز شدن وام 25 میلیونی خودرو | اتاق خبر
کد خبر: 300068
تاریخ انتشار: 14 آذر 1394 - 14:33
صنعت خودرو در هفته ای که گذشت
اجرایی شدن واگذاری خودرو با وام 25 میلیونی و دریافت چک از خریداران ، اعتراض انجمن لیزینگ ایران به این طرح، معرفی محصولات جدید ایران خودرو، تمایل دایلمر برای حضور در بازار ایران و مشکلات شرکت فولکس واگن از مهمترین اخبار خودرویی ایران و جهان در هفته گذشته ب

اتاق خبر –محمد حسن گودرزیبازار خودرو و اخبار مربوط به آن همواره جز مسائلی هستند که مورد توجه مردم در تمام کشورها است. این موضوع همچنین در کشوری مانند ایران با حساسیت قابل توجه افکار عمومی و مردم روبرو است. اتاق خبر تلاش دارد در پایان هر هفته یک گزارش خبری و تحلیلی از این بازار را منتشر کند. گزارش پیش رو در همین راستا به رشته تحریر درآمده است:

واگذاری خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی و حواشی آن

در ابتدای این هفته گروه خودرو سازی سایپا اعلام کرد که مراحل اجرایی خرید خودرو با وام 25 میلیونی را آغاز کرده است. به گزارش ایسنا گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد که هم اکنون چک های تحویلی متقاضیان از کل کشور جمع آوری و نسبت به ظهرنویسی و تحویل به بانک های عامل اقدامات لازم بعمل آمده و طبق توافق قبلی بانک های عامل نیز در حال تطابق شرایط فروش و مشخصات ثبت نامی متقاضیان با چک های الصاقی هستند.بر این اساس در صورت احراز حائز شرایط بودن متقاضی نسبت به واریز وجه معادل آن پس از تنزیل به حساب شرکت اقدام خواهند کرد.

روابط عمومی ایران خودرو نیز خبر از اجرای این طرح داد و معاون بازاریابی و فروش این گروه صنعتی گفت: با تائید نخستین سری از اوراق مالی مشتریان توسط بانک های عامل، تحویل خودروهای وام ۲۵ میلون تومانی با صدور فاکتور محصولات ایران خودرو آغاز شد.

مصطفی خان کرمی با تشکر از تیم اقتصادی دولت، بانک مرکزی، سازمان مدیریت و بانک های عامل و وزارتخانه ذیربط درخصوص اجرایی شدن بسته ضد رکود، افزود: اگرچه در اجرایی شدن طرح با توجه به گستردگی و لزوم هماهنگی بین بخش های مختلف، کاستی هایی قابل پیش بینی بود اما با تلاش همه واحدهای درگیر و تلاش شبانه روزی، روند تحویل خودروها آغاز شد.وی در ادامه گفت: تخصیص و صدور فاکتور نخستین سری از خودروهای عرضه شده در طرح تسهیلات ۲۵میلیون تومانی آغاز شده و این محصولات به تدریج تحویل خریداران می شود.

در این بین محمد کاظم رییس هیئت مدیره انجمن لیزینگ ایران با اشاره به اینکه در طرح‌ تسهیلات خودرو لیزینگ‌ها دخالت داده نشدند و اینکه دولت باید چه ساز و کاری برای فعالسازی لیزینگ‌ها در نظر گیرد، اظهارکرد: برنامه اخیر دولت در بخش خودرو تصمیم موقت بوده است تا یکبار بخش رکود در تقاضا را کاهش دهند. اما اینگونه که پیش می‌رود این کار هم اجرایی شده است و هم مشکلاتی برای دولت به همراه داشته است.

به گزارش تسینم وی افزود: طبیعتا اگر دولت بخواهد تجربیات در مرحله اول فروش خودرو را مورد توجه قرار دهد، به نظر می‌رسد باید دولت این کار را به دو دلیل انجام دهد، یکی اینکه لیزینگ‌ها به صورت سیستمی کار می‌کنند و دیگر این که استمرار کار برای آن‌ها مهم است.

به گفته وی، تولید خودرو در این مرحله به گونه‌ای بود که پارکینگ‌های پر، خالی شد. اما در مراحل بعدی،‌ باید استمرار کار صورت گیرد، چرا که در همه کشورها خودرو از سوی لیزینگ‌ها به بازار عرضه می‌شود. البته باید دراین زمان؛ خودروسازان نیز تحولاتی در مجموعه خود صورت دهند و بدانند که محصولی تولید می‌کنند که در دنیا عرضه می‌شود و باید در این زمان استانداردهای جهانی ساخت و تولید نیز رعایت شود.

حضور دایلمر بعد از رفع تحریم

اواسط هفته ایسنا گزارش داد، دایملر که بزرگترین تولیدکننده خودروهای تجاری سنگین در جهان است، قصد دارد پس از اینکه تحریم‌ها علیه تهران برداشته شدند، مجددا وارد بازار ایران شود.

توافق هسته‌ای جامعی که در ماه ژوییه میان ایران و قدرتهای جهانی امضا شد، زمینه را برای برداشته شدن تحریمها و ازسرگیری روابط تجاری با ایران هموار می‌کند. در همین راستا دایملر که مانند سایر شرکتهای غربی بدنبال سود بردن از پایان تحریمهای اقتصادی هستند، درصدد است با کامیونها، ونها و اتوبوسهای خود به بازار ایران بازگردد.

دایملر به تازگی نخستین مرکز منطقه ای خود برای منا را در جبل علی دوبی با هدف پشتیبانی از ۱۹ کشور این منطقه گشوده است. این مرکز همه برندهای خودروی تجاری دایملر از جمله کامیونهای مرسدس بنز، اتوبوس و ون، خودروهای فوسو و اتوبوسهای سترا را پوشش خواهد داد.

همچنین به دایملر امکان می‌دهد فعالیتهای آینده خود در ایران را از این مرکز در دوبی مدیریت کند.

به گزارش ایسنا، دایملر در سال ۲۰۱۰ در پی افزایش تنشهای سیاسی، از ایران خارج شد و ۳۰ درصد سهمی که در جوینت ونچر موتور دیزلی با ایران خودرو داشت، را واگذار کرد. همچنین برنامه‌اش برای صادرات کامیونهای سه محوره را لغو کرد.

این شرکت یکی از خودروسازان اروپایی بسیاری است که پس از توافق هسته ای که زمینه را برای برداشته شدن تحریمهای بین المللی علیه تهران هموار کرده است، به دلیل جذابیت بازار خودروی ایران، تمایل دارند بازگردند.

رسوایی فولکس واگن پایانی ندارد

نشریه “بیلد ام سونتاگ” آلمان بدون اشاره به منابع خود گزارش داد مدیران ارشد فولکس واگن از حدود یک سال قبل اطلاع داشتند برخی از مدلهای این خودروساز مصرف سوخت بالاتری از آنچه تصور می‌رود، دارند.

به گزارش ایسنا ، فولکس واگن در اوایل نوامبر فاش کرد میزان آلایندگی دی اکسید کربن و مصرف سوخت حدود ۸۰۰ هزار خودروی فروخته شده در اروپا را کمتر از سطح واقعی برآورد کرده است.

این رسوایی که احتمالا میلیاردها یورو هزینه برای فولکس واگن خواهد داشت، در ابتدا به نرم افزار غیرقانونی متمرکز شده بود که در ۱۱ میلیون خودروی دیزلی در سراسر جهان نصب شده بود تا میزان آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از میزان واقعی نشان دهد.

گزارش اخیر “بیلد ام سونتاگ” خلاف اظهارات مقامات فولکس واگن است که مدعی هستند برآورد نادرست آلایندگی دی اکسید کربن در راستای تلاشها برای پاکسازی رسوایی آلایندگی دیزلی برملا شده است.

این نشریه به نقل از منابع نزدیک به مارتین وینترکورن، مدیرعامل سابق فولکس واگن نوشت: وینترکورن ماه‌ها از مصرف بالای سوخت خودروها مطلع بود و بهار امسال تصمیم گرفت یک مدل را از بازار خارج کند.

فولکس واگن در آن زمان آمار فروش پایین را دلیل خارج کردن مدل “پولو تی دی آی بلوموشن” از بازار اعلام کرد اما به مالکان این خودرو درباره مصرف بالای سوخت آن که ۱۸ درصد بالاتر از میزان تایید شده بود، اطلاع نداد.

با اینهمه این نشریه منبع خبر خود درباره اطلاع مدیران ارشد از مشکل مصرف سوخت از یک سال گذشته را مشخص نکرد.

 

مشکل منحصر به فرد خودرو های برقی

صمت گزارش داد قانون‌گذاران امریکایی در حیطه وسایل نقلیه و حمل‌ونقل که مشغول تنظیم و تدوین مقررات جدیدی ویژه اتومبیل‌های الکتریکی و هیبریدی (هیدروژن‌سوز) هستند، این روزها با مشکل جدیدی دست و پنجه نرم می‌کنند که در عین عجیب بودن، جالب نیز است.

مشکل متولیان تنظیم مقررات ترافیک وسایل نقلیه امریکا در حال حاضر بی‌سروصدا بودن بیش از حد این خودروهاست و این مشکل از نگاه قانون‌گذاران، در صورت کم‌توجهی و نادیده گرفته شدن در مقررات عبور و مرور و ترافیک شهری و جاده‌ای این کشور بدون‌تردید می‌تواند عواقب و خسارت‌های سنگینی به دنبال داشته باشد. نگرانی اصلی این قانون‌گذاران و همچنین گروهی از کارشناسان صاحب‌نظر در حوزه ترافیک شهری،‌ ترس از وقوع تصادفات احتمالی این خودروهای بی‌سروصدا با دوچرخه‌سواران در حال تردد در معابر و مسیرهای شهری و همچنین برخورد با عابران پیاده‌ای است که قصد عبور از عرض خیابان‌ها را دارند به‌ویژه عابران پیاده‌ای که دچار مشکلاتی نظیر کم‌بینایی (یا نابینایی) هستند.

این گروه تصریح کرده‌اند که نگرانی آنها ازبین نخواهد رفت، مگر اینکه خودروهای برقی و هیبریدی مورد نظر به یک سیستم ویژه تولیدکننده سروصدا و پارازیت مصنوعی مجهز شود تا هنگام مواجهه با مواردی که مثال زده شد، بتوان افراد نامبرده را از نزدیک شدن خودرو به آنها و نیز بروز خطرات احتمالی مطلع کرد. اداره ملی ایمنی تردد و ترافیک بزرگراه‌های امریکا تخمین‌زده است که احتمال درگیر شدن در سوانح مربوط به تصادف با عابران پیاده برای اتومبیل‌های هیبریدی (هیدروژن‌سوز) در مقایسه با اتومبیل‌های معمولی و بنزین‌سوز ۱۹ درصد بیشتر خواهد بود.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید