آغاز مذاکرات خواهر خواندگی سمنان و یکی از استان های ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 300072
تاریخ انتشار: 14 آذر 1394 - 14:36
رییس اتاق سمنان:
یازدهمین نشست هیئت نمایندگان اتاق سمنان برگزار شد و رئیس این اتاق از پی‌گیری‌های اتاق سمنان برای خواهرخواندگی سمنان و یکی از استان‌های ترکیه خبر داد.

یازدهمین نشست هیئت نمایندگان اتاق سمنان برگزار شد و رئیس این اتاق از پی‌گیری‌های اتاق سمنان برای خواهرخواندگی سمنان و یکی از استان‌های ترکیه خبر داد.

 «علی اصغر جمعه‌ای» رئیس اتاق سمنان ضمن ارائه گزارشی از سفر اخیر روسای اتاق‌های سراسر کشور به ترکیه گفت: تجربه 30 ساله خصوصی سازی در ترکیه بسیار موفق بوده است، بصورتی که همه تصمیم گیری مهم اقتصادی در فدارسیون‌های اتاق بازرگانی و بورس کالای این کشور انجام می‌‌شود.

رئیس اتاق سمنان سیاست‌های آموزشی در بهره‌وری کار و تولید در ترکیه را بسیار نظام‌مند توصیف و تصریح کرد: در ترکیه 170 دانشگاه وجود دارد و دانشگاه اتاق بازرگانی سومین دانشگاه برتر این کشور است.
وی طی گزارشی مبسوط آمادگی خواهر خواندگی استان سمنان را با یکی از استان‌های جمهوری ترکیه که قابلیت متشابه و متوازنی دارد اعلام و از آغاز مذاکرات با فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه خبر داد.

در ادامه؛ «سهراب حکیم زاده» عضو هیئت نمایندگان اتاق سمنان، خواستار رعایت قوانین محیط زیست توسط واحدهای صنعتی شد و پیشنهاد ایجاد کارگروه زیست محیطی را با اهداف آموزش و آگاهی به واحدهای تولیدی، ارائه نمود.

همچنین «عبدالحمید دربانیان»، عضو هیئت رئیسه اتاق سمنان، دیدگاه‌ها و نگرش فعالان اقتصادی را در شرایط موجود مثبت ارزیابی و عنوان نمود: عدم آشنایی با قوانین تامین اجتماعی و امور مالیاتی از مسائل مهم بخش خصوصی است و بیشتر مشکلاتی که فعالان اقتصادی را درگیر می‌کند ناشی از بی‌اطلاعی خود آنها است.

در ادامه «عبدالله اکبری راد»، نائب رئیس اتاق سمنان سطح توقع و مطالبات از فعالان اقتصادی را بسیار بالا عنوان و تصریح کرد: نبود زیر ساخت‌های مناسب و اعمال تفسیرهای گوناگون از قوانین شرایط تولید را بسیار دشوار نموده است.

این فعال اقتصادی چرخه مالیات در کشور را فقط از کانال تولید ارزیابی و ادامه داد: سختگیری‌هایی که توسط امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی بر این بخش وارد میشود بسیار طاقت فرسا است در حالی که اعمال این قوانین در بخش‌های دیگر کمرنگ‌تر است.

اعضای هیئت نمایندگان اتاق سمنان پس از بحث و تبادل نظر در خصوص سیاست‌های مالی بانک‌های دولتی و خصوصی، خواستار تشکیل کمیته بانک و مالی در اتاق سمنان شدند.

منبع: اتاق ایران 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید