اتاق تعاون از ظرفیت پیش آمده استفاده کند | اتاق خبر
کد خبر: 300090
تاریخ انتشار: 14 آذر 1394 - 17:05
معاون وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی:
کلانتری با تشریح وضعیت موجود و راهکارهای قانونی وضع شده در حوزه اتاق تعاون ابراز امیدواری کرد که اتاق از این ظرفیت پیش آمده استفاده کند.

کلانتری با تشریح وضعیت موجود و راهکارهای قانونی وضع شده در حوزه اتاق تعاون ابراز امیدواری کرد که اتاق از این ظرفیت پیش آمده استفاده کند. 

سید حمید کلانتری در خصوص تسهیلات بانکی به تعاونی ها گفت:علاوه بر بانک توسعه تعاون که به طور تخصصی به تعاونی ها تسهیلات ارائه می کند بانکهای دیگر نیز ملزم به پرداخت تسهیلات در قالب شراکت و سایر عقود بانکی با تعاونی ها هستند

معاون امور تعاون وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی  با اشاره به صندوق کارآفرینی گفت: صندوق کار آفرینی امید با هدف تسهیلات به تعاونی ها ی کوچک و زنان و روستایی ایجاد شده است و به تعاونی ها وام قرض الحسنه می دهد.صندوق ضمانت تعاون است که تسهیلات تعاونی ها را تضمین میکند که این واحد ها بتوانند وام بگیرند زیرا یکی از مشکلات اصلی این بخش از اقتصاد کشور تامین ضمانت و وثیقه برای گرفتن وام بود بر همین اساس صندوق ضمانت تا 70 درصد وثیقه را برای تعاونی ها تامین می کند تا بتواند روند اخذ تسهیلات را برای تعاونی ها تسهیل کند.

وی تصریح کرد:اتاق تعاون با توجه به تقویت ساختاری و جایگاه حقوقی آن در سال 93 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید این اتاق می تواند به موازات اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی در شورایهای مختلف و کمیسیون های مختلف دولت و مجامع اقتصادی شرکت کند که همین امر سبب شده که برای این اتاق ظرفیت خوبی ایجاد شود.

این مقام مسئول تاکید کرد:  امیدورایم افرادی که در اتاق هستند از این ظرفیت استفاده کنند و جایگاه این نهاد خصوصی را تقویت کنند. ما مدافع این هستیم که اتاق تعاون استانها توسط خود تعاونی ها جلو برود زیرا به هر مقدار این بخش از بخش دولتی فاصله بگیرد و با توانایی های خود در این حوزه فعال باشد برای بخش تعاونی کشور مورد مفید واقع خواهد شد.   

منبع: ایلنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید