فعال شدن تعاونی ها نقش بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 300148
تاریخ انتشار: 15 آذر 1394 - 08:40
معاون وزیر تعاون:
فعال شدن تعاونی ها در کشور و از جمله خوزستان، نقش مهم و بسزایی در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد.

سید«حمید کلانتری» شنبه در حاشیه گشایش پنجمین نمایشگاه عرضه مستقیم کالای تعاون و سومین نمایشگاه فرا استانی در محل نمایشگاه های دائمی اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زمینه رشد و فعالیت های تعاونی ها در خوزستان بالاست و به ویژه در شرایط نیاز کشور به اشتغال، نقش آنها در اقتصاد مقاومتی اهمیت زیادی دارد.


وی افزود: خوزستان از نظر تشکیل تعاونی ها و پرداختن به بخش تعاون، از استان های مطرح کشور است و از جمله پنج استان نخست کشور، ایفا کننده نقش در زمینه تعداد تعاونی، میزان صادرات و تعاونی های جدید است.
کلانتری ادامه داد: خوزستان با توجه به موقعیت خوب خود در حوزه صادرات و تعاونی های مرزنشین، نقش پررنگ تری از گذشته ایفا می کند.
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در حوزه محصولات پایین دست پتروشیمی، با توجه به صنایع پتروشیمی بزرگ در استان و صنایع پایین دست فولاد و قطعه سازی، تعاونی ها بخوبی می توانند ورود کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به تنوع اقلیمی استان در حوزه تعاونی های صنایع دستی، قالی بافی، زنان، محصولات کشاورزی و زمینه های صادراتی، پتانسیل و زمینه های خوبی وجود دارد.
کلانتری اظهار کرد: برگزاری نمایشگاهها، فرصتی برای به نمایش گذاشتن توانمندی های تعاونی ها، افزایش قدرت رقابت با رقیبان، شناسایی ضعف ها، اقدام برای برطرف کردن آنها و شناختن مشتریان داخل و خارج است.
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این نمایشگاه با مشارکت چند استان دیگر برپا شده و همکاری های بین استانی و بین تعاونی از راهبردهای ماست؛ تا تعاونی ها فعالیت های مشترک با هم داشته باشند.
پنجمین نمایشگاه عرضه مستقیم کالای تعاون و سومین نمایشگاه فرا استانی روز شنبه با 80 غرفه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی اهواز گشایش یافت و 21 غرفه از استان های دیگر از جمله اصفهان، لرستان، بوشهر، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان و کردستان حضور دارند.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید