جاهای دیدنی فارس: آبشار تارم نی ریز | اتاق خبر
کد خبر: 300189
تاریخ انتشار: 15 آذر 1394 - 08:19
آبشار تارم نی ریز در ۲۰۰ کیلومتری شیراز و در در ۳۵ کیلومتری شمال شرق استهبان و در پنج کیلومتری نی ریز و در دامنه کوه های جنوبی نی ریز واقع شده است.

آبشار تارم نی ریز در ۲۰۰ کیلومتری شیراز و در در ۳۵ کیلومتری شمال شرق استهبان و در پنج کیلومتری نی ریز و در دامنه کوه های جنوبی نی ریز واقع شده است.

این آبشار به صورت فصلی و در حدود ۱۱۵ متر ارتفاع دارد. وجود چشمه، کوه، جنگل و قنات زیبایی به نام ابازر به زیبایی های این منطقه افزوده است. آب این آبشار و چندین چشمه اطراف آن پس از عبور از میان درخان انجیر و سیراب کردن آن ها به گورآب می ریزد.

این منطقه دارای چشم انداز طبیعی بسیار زیبا و منحصر به فرد که سالانه میزبان تعداد زیادی از علاقه مندان و گردشگران می باشد که از سال ۱۳۴۷ تاکنون جزو مناطق حفاظت شده قرار گرفته است و دارای پوشش گیاهی متنوعی شامل انواع درختان بنه، بادام کوهی، کهکم، قیچ و گیاهان مرتعی مانند درمنه، جاشیر، بارهنگ، گون، انفوزه و آویشن می باشد.

از مهمترین تفرجگاه های نی ریز می توان به قنات های شادا بخت، کتان، خبار و ابازردشت اشاره کرد. این منطقه هر ساله هزاران پرنده مهاجر  از جمله فلامینگو، پلیکان، درنا، غاز وحشی و انواع اردک ها را در خود پذیرا است.

 

جاهای دیدنی فارس آبشار تارم نی ریز (۲)

 

 دره پلنگان در شرق نی ریز از دیگر مناطق دیدنی این شهرستان به شمار می رود. نی ریز دارای باغستان های انار، بادام، پسته و انواع میوه نیز می باشد که مانند حلقه ای سبز آن را فرا گرفته اند و باعث زیبایی این منطقه گردیده است.

از آن جا که این آبشار فصلی بوده و زیبایی آن در فصل بهار به اوج خود می رسد به علاقه مندان توصیه می شود که برنامه سفر خود  به این منطقه را در این فصل بریزند.

منبع: ایران ایزی تراول

نظرات
ADS
ADS
پربازدید