استخوان‌بندی تولید در حال خرد شدن است | اتاق خبر
کد خبر: 300218
تاریخ انتشار: 15 آذر 1394 - 13:40
نایب رئیس اتاق ایران:
محمدرضا انصاری نایب رئیس اتاق ایران معتقد است که متلاشی شدن بنگاه‌های تولیدی آغاز یک دوره بحرانی است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به کاهش نرخ رشد تولید صنعت و معدن در بهار سال جاری گفت: وضعیت فعلی نشان می دهد که تولید به سمت اضمحلال می رود. تولیدکنندگان کشور و ارائه کنندگان خدمات در شرایط رکود اقتصادی شاهد خرد شدن استخوان بندی خود هستند.

محمدرضا انصاری ادامه داد: خسارت سنگینی در حال وارد شدن به اقتصاد کشور است و حتی این خسارت به نسل های آینده نیز وارد خواهد شد. آنچه به سبب رکود در حال رخ دادن است و آنچه در حال از بین رفتن است، در واقع همان اضمحلال سرمایه سازمانی کشور در اقتصاد است.

وی افزود: شکل گرفتن یک بنگاه اقتصادی موفق ده ها سال زمان می برد. استعداهای منفرد بدون آنکه در بنگاه های موفق جمع بشوند و سازمان های انسانی را شکل دهند، مفهومی ندارند. استعدادها باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا هر استعداد و هر حرفه جای خود را پیدا کند و به خوبی در یک بنگاه مدیریت شوند، تا مفهوم پیدا کنند. استعداد منفرد درخشان است اما وقتی به تناسب کنار یکدیگر قرار می گیرند و در آن ها ایجاد انگیزه می شود همچنین به آن ها به طور جمعی آموزش داده می شود و مدیریت می شود، به تولید ارزش افزوده می انجامد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران اظهار داشت: سرمایه انسانی بنگاه ها در حال از هم گسیختگی است. در شرایط رکود باید از این موضوع بیشتر ترسید چراکه ده ها سال زمان برده است، چنین مجموعه هایی با عنوان بنگاه اقتصادی شکل گرفته و در حال حاضر با توجه به شرایط رکود به خظر افتاده است. در این لحظه این اتفاق در حال رخ دادن است به همین دلیل نیاز است که به آن واکنش لحظه ای نشان داده شود.

انصاری تاکید کرد: وقتی رکود عمیق می شود، علائم اولیه اش این است که تولید، رشد منفی پیدا می کند، خدمات وارد مدار منفی می شود و در پی آن کارگاه ها و کارخانه های تعطیل می شود اما این پایان کار نیست. متلاشی شدن این بنگاه ها در واقع آغاز یک دوره بحرانی است که به این زودی ها جبران نمی شود.

منبع: اتاق تهران 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید