برنامه ششم توسعه سند کاستن از عقب‌ماندگی‌های روستاهاست | اتاق خبر
کد خبر: 300354
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 10:12
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: برنامه ششم توسعه برنامه اجرایی در رفع ضعف‌ها و نقص‌های مربوط به بی‌توجهی به مسیر توسعه روستاهاست که امیدواریم در برنامه ششم ابعاد کامل توسعه روستاها مد نظر قرار گیرد.

علی آذرنژاد عصر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های کارگروه‌های تدوین و تهیه برنامه ششم توسعه استان اردبیل اظهار کرد: در برنامه‌های گذشته توسعه برخی ضعف‌ها و خلأها سبب شد تا ما از مسیر آرمانی و انقلابی خود که همان توجه به روستاها به عنوان کانون تولید و حمایت از مستضعفان بود، مورد غفلت قرار گیرد در حالی که در برنامه ششم تلاش می‌شود ضعف‌ها و کاستی‌ها به نحوه شایسته برطرف شود.

وی با بیان اینکه 14 کارگروه تخصصی و چهار کمیته اصلی وظیفه و رسالت تدوین برنامه‌های اجرایی را بر عهده دارند، تصریح کرد: این کمیته‌ها شامل مسکن، عمران شهری، سکونت‌گاه‌های غیررسمی،‌ عمران روستایی و عشایری، حمل و نقل، ‌ارتباطات و انرژی است که با همکاری دستگاه‌های مرتبط با این حوزه‌ها سعی می‌کنیم تا برنامه درست، واقع‌بینانه و عملیاتی در مسیر توسعه آنها تهیه و تنظیم شود.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل اضافه کرد: برنامه ششم توسعه برای استان اردبیل همسو با برنامه کشوری در حال تدوین است که امیدواریم تا پایان امسال مقدمات تصویب نهایی این سند به عنوان برنامه و نقشه عملیاتی در مسیر توسعه استان مد نظر قرار گیرد.

آذرنژاد تبیین کرد: البته تا نیمه دی ماه تمام دستگاه‌های اجرایی استان مکلف شدند گزارشی از وضعیت فعالیت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در پنج برنامه اجرایی گذشته را ارائه کنند که امیدواریم براساس آن برای ششمین برنامه توسعه استان اردبیل همزمان با کشور یک سند عملیاتی و راهبردی تهیه و تدوین کنیم تا زمینه‌ها و بسترهای مناسب توسعه‌ای بیش از گذشته فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: رویکردی که دولت تدبیر و امید در توجه دادن به استان‌های محروم کشور در برنامه ششم انجام داده، جای خوشحالی و قدردانی دارد و قطعاً استان اردبیل از جمله آن استان‌هاست که در پنج برنامه قبلی در مسیر توسعه با ضعف‌ها و کاستی‌هایی روبه‌رو شده و در برنامه ششم براساس سیاست‌های کلی نظام، آمایش منطقه‌ای، تجربیات استان و برنامه‌های راهبردی و عملیاتی بیش از هر زمان دیگر مورد توجه است.

معاون استاندار اردبیل بیان کرد: در استان اردبیل قطعاً بر محوریت توسعه چهارگانه‌ای که تدوین شده شامل بخش کشاورزی، گردشگری، صنعت و تجارت این برنامه تهیه و تدوین می‌شود تا همه ظرفیت‌های استان مورد دقت، ‌توجه و برنامه‌ریزی درست قرار گیرد.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید