دانشمندان در حال کار بر روی روشی برای سرکوب قیام روبات‌ها در آینده هستند! | اتاق خبر
کد خبر: 300648
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 17:45
هوش مصنوعی، پدیده‌‌ای که این روزها همه جا صحبت از آن است و با گذشت زمان انسان‌ها بیش از پیش به استفاده از آن روی می‌آورند اما به چه قیمتی؟

اتاق خبر - در سال‌های اخیر شاهد افزایش صعودی ساخت فیلم‌های هالیوودی‌ هستیم که حکومت ربات‌ها بر انسان‌ها را به تصویر می‌کشند، جالب و پر از هیجان. اما آیا تا به حال عمیقا به این مساله فکر کرده‌اید که اگر این فیلم‌ها به واقعیت تبدیل شوند چه چیزی در انتظار نسل بشر خواهد بود؟

به تازگی برخی بزرگان اهل صنعت نگرانی خود را در زمینه هوش مصنوعی و پیشرفت سریع آن ابراز کرده‌اند. اما حالا گروهی از پژوهشگران، محققین و فلاسفه‌ی دانشکده کمبریج دست به دست هم داده‌اند تا قیام ربات‌ها را از همین حالا سرکوب کنند و حتی بودجه‌ای چند میلیون پوندی نیز به آن اختصاص داده شده است.

آنها در این پروژه به دنبال پیدا کردن و مقابله با فرصت‌هایی هستند که به هجوم هوش مصنوعی و سلطه آن بر بشر کمک می‌کنند. اینکه بدانیم چه چیزی سبب این حاکمیت خواهد شد از اهمیت برخوردار است زیرا برخی بر این باورند که با پایان قرن حاضر هوش مصنوعی به مرحله‌ای می‌رسد که جای بشر را خواهد گرفت. گرچه، به نقل از پروفسور پرایس، مدیر این پروژه: “همین الان هم تا حدودی می‌توان اثرات خوب یا بد آن‌را پیش‌بینی کرد”.

کسی نمی‌داند در آینده چه چیزی انتظارمان را می‌کشد. شاید ربات‌ها به سطح هوشی فراتر از بشر دست پیدا کنند. شاید بهتر باشد خود را برای مقابله با این مساله آماده کنیم و شاید هم باید راه را برای انقلاب رباتی باز کنیم!

منبع: فارنت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید