افغانستان را رها نخواهیم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 301014
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 10:21
وزیر دفاع آلمان:
وزیر دفاع المان امروز (سه شنبه) گفت که تعهدات ما به افغانستان دراز مدت خواهد بود و ما این کشور را رها نخواهیم کرد.

وزیر دفاع المان امروز (سه شنبه) گفت که تعهدات ما به افغانستان دراز مدت خواهد بود و ما این کشور را رها نخواهیم کرد.

«ارسولا وون دیر لاین»، در یک نشست مشترک با «معصوم استانکزی»، سرپرست وزارت دفاع افغانستان در کابل، نقش کشورهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را در افغانستان برای جهان، مهم دانست و افزود که آلمان تصمیم گرفته است تا شمار سربازان این کشور را در افغانستان از ۸۵۰ تن به ۹۸۰ تن افزایش دهد.
وزیر دفاع آلمان، در عین حال توانایی نیرو های دفاعی و امنیتی افغانستان را برای تامین امنیت کشور خود خوب توصیف کرد و گفت که کشورش می خواهد نقشی بارز در چارچوب ماموریت حمایت قاطع ناتو ایفا کند.
حمایت قاطع عنوانی است که ناتو برای تمدید ماموریت خود در افغانستان با هدف آموزش به نیروهای نظامی و امنیتی این کشور بعد از سال 2014 میلادی برای خود برگزیده است.
وزیر دفاع آلمان روز گذشته وارد کابل شد و با نظامیان آلمانی مستقر در یکی از پایگاه های ناتو در شهر مزار شریف نیز دیدار کرد و در جریان این دیدار تصریح کرد که ما در افغانستان می مانیم.
پایگاه ناتو در شهر مزارشریف یک هزار و ۵۰۰ سرباز از ۲۱ کشور عضو این سازمان دارد که بیش از 500 تن آنان المانی هستند.
دبیر کل ناتو نیز هفته گذشته اعلام کرد که این سازمان تا سال 2020 میلادی سالانه 4 میلیارد دلار به افغانستان کمک خواهد کرد. با این وجود کمک های ناتو نتوانسته است امنیت را برای مردم افغانستان به ارمغان بیاورد.
سرپرست وزارت دفاع افغانستان نیز در این نشست مشترک، از آلمان از نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان قدردانی کرد و گفت که نظامیان افغان با یک شبکه بین المللی مبارزه با تروریسم می جنگند.
استانکزی، از القاعده، داعش، طالبان، طالبان پاکستانی، لشکر طیبه، تحریک اسلامی ازبکستان، تحریک اسلامی ترکستان شرقی، جندالله، به عنوان بخشی از این شبکه بین المللی تروریسم نام برد و گفت که افغانستان در خط مقدم مبارزه با تروریسم در جهان قرار دارد.
سرپرست وزارت دفاع افغانستان، از جامعۀ جهانی و کشور های منطقه خواست تا در مقابل این تهدیدات مشترک که مرز نمی شناسد، به افغانستان کمک کنند و نقش خود را در تامین صلح و آرامش افغانستان، منطقه و جهان، ایفا نمایند.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید