سابا و پژوهشگاه نیرو، مصرف انرژی در الکتروموتورها را بررسی می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 301233
تاریخ انتشار: 19 آذر 1394 - 00:09
سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) و پژوهشگاه نیرو در زمینه ارتقای کارآیی مصرف انرژی الکتروموتورها تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) و پژوهشگاه نیرو در زمینه ارتقای کارآیی مصرف انرژی الکتروموتورها تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، این تفاهمنامه همکاری را «سیدحسین سجادی» مدیرعامل سابا و «محمدصادق قاضی زاده» رئیس پژوهشگاه نیرو، امضا کردند.
همکاری در پروژه های تحقیقاتی مانند امکان سنجی تولید الکتروموتورهای یکپارچه با تاکید بر افزایش کارآیی مصرف انرژی، بازنگری استاندارد مصرف انرژی موتورهای القایی تک فاز، تدوین استاندارد مصرف انرژی موتورهای جریان مستقیم بدون جاروبک (بی.ال.دی.سی-BLDC)، حمایت از اکتساب دانش فنی طراحی و ساخت الکتروموتورهای با بازده بالا مانند موتورهای دارای بهره وری بالا (آی.یی2- IE2) و موتورهای دارای بهره وری بسیار خوب (آی.یی3- IE3) و تولید انبوه آنها از اهداف این تفاهمنامه است.
مشارکت و حمایت از طرح جایگزینی الکتروموتورهای کم بازده با الکتروموتورهای پربازده بالا در بخش های صنعت، خانگی، آب و فاضلاب و کشاورزی، ارزیابی طرح های فناورانه و طرح های ارتقای کارآیی انرژی ارسال شده از سوی شرکت ها و سازمان های مختلف، برقراری ارتباطات سازمان یافته و موثر با نهادهای سیاستگذاری تنظیم کننده و تسهیلگر، از دیگر موضوع های تفاهنامه همکاری سابا با پژوهشگاه نیرو است.
دو طرف متعهد شدند در مدت دو هفته نمایندگان خود را برای شرکت در کمیته ای که برای اجرای این تفاهمنامه تشکیل می شود، معرفی کرده و نشست ها و بازدیدهای کارشناسی انجام شود.
سابا و پژوهشگاه نیرو متعهد شدند برای تامین منابع لازم به منظور توسعه بومی فناوری موتورهای الکتریکی پربازده تلاش کنند.
تفاهمنامه یادشده در 10 ماده و دو تبصره به مدت سه سال تدوین شده و به امضای دو طرف رسیده است.
سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) با هدف ارتقا و بهبود کارآیی انرژی تشکیل شده است.
توسعه مدیریت تولید، تقاضا و مصرف انرژی برای استفاده کارآمد و بهینه از منابع انرژی در سراسر کشور، کنترل و کاهش آلودگی محیط زیست از راه انجام مطالعات، تحقیق، توسعه، آموزش، انتشارات و ارائه خدمات مطلوب علمی، فنی و تخصصی از وظیفه های این سازمان است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید