اروپایی ها علاقه ای به ادامه تحریم ایران ندارند | اتاق خبر
کد خبر: 301422
تاریخ انتشار: 20 آذر 1394 - 02:15
موسسه واشنگتن:
یک اندیشکده آمریکایی در آستانه «روز اجرای برجام» و لغو برخی تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد که برخی مقامات و فعالان اقتصادی اروپا علاقه ای به ادامه تحریم های غیرهسته ای ایران ندارند

به گزارشاتاق خبر از پایگاه اینترنتی اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» رئیس دفتر اطلاعات مالی وزارت خزانه داری آمریکا به اروپا رفته است تا درباره تلاش های مشترک مالی ضدتروریسم بحث و گفت وگو کند.
مقام های وزارت خزانه داری آمریکا بدون شک به میزبان های اروپایی خود لزوم ادامه برخی تحریم های ایران را گوشزد خواهند کرد، اما برخی مقام ها و فعالان اقتصادی اروپا علاقه ای به شنیدن این پیام آمریکا و ادامه تحریم ها ندارند.
«متیو لویت» مدیر برنامه اطلاعات و ضدتروریسم موسسه واشنگتن در ادامه این گزارش می افزاید: در چند ماه گذشته سرمایه گذارهایی از اروپا و آسیا در جست و جوی فرصت های تازه سرمایه گذاری به تهران هجوم برده اند.
این در حالی است که مقام های وزارت خزانه داری آمریکا پیام دوگانه ای ارسال می کنند؛ آنان از یک سو می گویند که آمریکا آماده اجرای تعهدات خود در خصوص تخفیف تحریم ها در ارتباط با اجرای «برجام» هستند اما تاکید می کنند که بسیاری از تحریم های آمریکا علیه ایران در ارتباط با موضوعات دیگر به قوت خود باقی خواهند ماند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید