هشدار مسکو به آنکارا درباره انجام اقدامات تحریک‌آمیز جدید درمنطقه | اتاق خبر
کد خبر: 301438
تاریخ انتشار: 20 آذر 1394 - 04:39
وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای به مقامات آنکارا هشدار داد تا از انجام هرگونه اقدامات تحریک‌آمیز جدید در منطقه بپرهیزند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه امروز پنجشنبه با صدور بیانیه ای به مقامات ترکیه درباره انجام هرگونه اقدامات تحریک آمیز جدید در منطقه هشدار داد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: پس از اقدام ترکیه در سرنگونی جنگنده روسی و ورود بدون مجوز به شمال عراق، مقامات آنکارا باید توجه داشته باشند که دیگر دست به اقدام تحریک آمیز دیگری در منطقه نزنند.

وزارت خارجه روسیه در بخش دیگری از بیانیه خود با اشاره به حمله خونین روز گذشته به فرودگاه ولایت «قندهار» افغانستان تصریح کرد: وخامت اوضاع امنیتی در افغانستان طلب می کند تا برخی اقدامات بین المللی باید در این زمینه صورت پذیرد.

این وزارتخانه همچنین در بیانیه خود آورده است: توجه صِرف به خاورمیانه موجب غفلت از افغانستان و گسترش پدیده شوم تروریسم در آن می شود.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرده است: باید آمادگی مقابله با سناریوی احتمالی ورود تروریست های تکفیری از افغانستان به آسیای میانه را داشت.

 

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید