وضعیت تدریس رشته‌های علوم انسانی در اردبیل مطلوب نیست | اتاق خبر
کد خبر: 301700
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 01:02
معاون متوسطه آموزش‌وپرورش اردبیل:
معاون متوسطه آموزش‌وپرورش استان اردبیل گفت: وضعیت تدریس رشته‌های علوم انسانی در این استان مطلوب نیست و لازم است شیوه‌های تدریس بازنگری شود.

معاون متوسطه آموزش‌وپرورش استان اردبیل گفت: وضعیت تدریس رشته‌های علوم انسانی در این استان مطلوب نیست و لازم است شیوه‌های تدریس بازنگری شود.

شهداد عبداللهی ظهر شنبه در حاشیه جلسه چهارم طرح درس پژوهی تصریح کرد: در حال حاضر رشته‌های جغرافیا، فلسفه و منطق و آرایه‌های ادبی به شکل مطلوبی تدریس نمی‌شود و در ادامه موجب ضعف علمی دانش آموزان شده است.

وی بابیان اینکه از سال گذشته در تمامی دروس سه رشته تحصیلی انسانی، تجربی و ریاضی مطالعات جامع از وضعیت تدریس صورت گرفته است، افزود: در ادامه به دلیل ضرورت طرح درس پژوهی را در دستور کار قرار دادیم و در حال حاضر در شش منطقه آموزشی این طرح اجرا می‌شود.

معاون متوسطه آموزش‌وپرورش استان تصریح کرد: در این طرح در جلساتی که برای معلمان یک درس خاص تشکیل می‌شود در هر جلسه دو معلم درس خاصی را تدریس کرده و نسبت به احصا بهترین شیوه همفکری می‌کنند.

عبداللهی با تأکید به اینکه معلم عنصر کلیدی در آموزش است، افزود: جلسات هر هفته یک بار برگزار می‌شود تا زمانی که معلمان نسبت به تدریس یک درس خاص خبره شوند و ایرادات و اشکالات خود را رفع کنند.

وی افزود: این طرح درواقع باهدف رشد صلاحیت حرفه‌ای معلمان برای پنج ماده درسی در رشته علوم انسانی، چهار ماده در ریاضی و چهار ماده در تجربی اجرا می‌شود.

به گفته معاون متوسطه آموزش‌وپرورش استان اجرای بهینه این طرح به این شکل است که معلمان بسته آموزشی تدارک دیده و سپس در یک جلسه مشترک همفکری کنند که با بررسی وضعیت فعلی تدریس معلمان طرح به این شکل در دستور کار قرار گرفته است.

وی بابیان اینکه طرح درس پژوهی از استان اردبیل به وزارت آموزش‌وپرورش پیشنهاد شده و مورد استقبال قرار گرفته است، تأکید کرد: در نظر داریم تا بهبود وضعیت تدریس دروس اساسی دانش آموزان این طرح را ادامه دهیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید