آغاز هفته پژوهش و فناوری از 22 آذر 94 | اتاق خبر
کد خبر: 301755
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 09:11
هفته پژوهش و فناوری با هدف تمرکز بر ابعاد مختلف امور پژوهش و فناوری در کشور از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از فردا یکشنبه ۲۲ آذرماه به مدت یک هفته آغاز می شود.
اتاق خبر - وزارت علوم از سال ۱۳۷۹ با هدف ترويج فرهنگ پژوهش، چهارمين هفته آذرماه را با توجه به نامگذاری ۲۵ آذرماه به نام «روز پژوهش» از سوی شورای فرهنگ عمومی، به نام هفته پژوهش نامگذاری کرد.

امسال هفته پژوهش و فناوری از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه برگزار می‌شود که در این هفته این وزارتخانه برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، تجلیل از پژوهشگران برگزیده و فن‌بازار ملی را در دستور کار دارد؛ این هفته فرصت مناسبی برای توجه و تمركز روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری در كشور است تا تمامی ذینفعان زنجیره علم و فناوری کشور علاوه بر اطلاع از وضعيت موجود در كشور، بتوانند برای آینده برنامه ريزی کنند.

انتخاب و معرفی برگزيدگان حوزه پژوهش و فناوری، ايجاد فرصت تعامل بين ذینفعان اين حوزه، برگزاری نمايشگاه، فن بازار و همایش ملی در راستای تقويت و توسعه امر پژوهش در کشور از جمله محورهای این هفته است. همچنین شناسایی توانمندی های پژوهش و فناوری مراکز تحقیقاتی، شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر، امکان تجاری سازی یافته های پژوهش و فناوری (فن بازار)، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران، برقراری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی و نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه، از جمله اهداف برپایی این هفته عنوان شده است.

شعار هفته پژوهش امسال از سوی وزارت علوم، «پژوهش، فناوری، عزم ملی و رویکرد جهانی» اعلام شده که عناوین این هفته به شرح زیر است:

۲۲ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و مدرسه»

۲۳ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و صنعت»

۲۴ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین»

۲۵ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و حامیان پژوهشی»

۲۶ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و اقتدار ملی و اقتصاد مقاومتی»

۲۷ آذرماه با عنوان «پژوهش، فناوری و حوزه و دانشگاه» که در این روز به موضوع پژوهش در علوم انسانی با نگاه ویژه ای پرداخته خواهد شد.

شانزدهمین نمايشگاه هفته پژوهش نیز همزمان، در محل دائمی نمايشگاه های بين المللی تهران برگزار خواهد شد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید